Hejtmanka k tomu uvedla, že „si to zaslouží“ občané kraje, které označila za šéfy středočeských politiků. „Rádi bychom dotáhli změny, které jsme ve středních Čechách nastartovali,“ vysvětlila s odkazem na potřebu dokončit rozdělanou práci. K občanům se pak obrátila vzkazem na sociálních sítích: „Vím, že nejsem dokonalá, ale dělám to naplno a srdcem.“
Starostové a nezávislí půjdou ve středních Čechách do voleb samostatně. Celou kandidátní listinu mají mít sestavenou v červnu. O post jedničky se Pecková ucházela jako jediná. Nikdo ze straníků ani registrovaných příznivců se proti ní nepostavil vlastní kandidaturou, i když je k sama vyzývala, aby se přihlásili do primárek.
Vybídla je k tomu nejen přímo v sále před vlastní volbou, ale rovněž s předstihem prostřednictvím e-mailu. Předseda středočeské organizace STAN Michael Kašpar naznačil, že ke změně není důvod. Podle jeho slov lidé nyní vidí „obrovský rozdíl v přístupu k jejich problémům“ ve srovnání s předchozí érou hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO).
Už z dřívějška jsou známa také další jména uchazečů o hejtmanský post ve středních Čechách. Například za koalici Spolu, kopírující na krajské úrovni nynější uspořádání v celostátní politice se spojením občanských demokratů s lidovci a TOP 09, by Peckovou rád vystřídal poslanec Jan Skopeček (ODS). Za strany či hnutí, jež podle průzkumů preferencí také mají výraznější podporu veřejnosti, jsou již ohlášeni i další uchazeči o hejtmanské křeslo: poslanec Tomáš Helebrant (ANO) a předsedkyně výboru krajského zastupitelstva pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Lucie Cirkva Chocholová (Piráti).