„Splnili podmínky příjímacího řízení – tedy byli úspěšní při fyzických testech, psychotestech a současně byli i zdravotně způsobilí, aby mohli vykonávat službu v největším bezpečnostním sboru v České republice,“ uvedla krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

„Těší mě, že je o naši práci stále zájem – a všem přeji hodně zdaru," poznamenal Kučera.

Zdroj: Youtube

Nováčci budou působit především na obvodních odděleních a dopravních inspektorátech či u hlídkové sužby, posily však hledají i celokrajské útvary; například dálniční oddělení. Do výkonu služby však nezamíří hned; nejprve je čeká základní odborná příprava zaměřená nejen na získávání znalostí a zkušeností potřebných pro policejní práci, ale i na výcvik střelecký, řidičský či posilování fyzické kondice a všestranné odolnosti.

Policejní kontrola na hranicích okresů. Ilustrační foto.
Ze 7,7 tisíce kontrolovaných aut jich policisté nepustili dál 99

Ve středních Čechách nyní podle údajů Suchánkové působí tři a půl tisíce policistů, přičemž další zájemci o vstup do služebního poměru mají příležitost podat přihlášku. „Do plného stavu chybí více než tři stovky mužů a žen zákona,“ konstatovala mluvčí. Ředitel Kučera nicméně připomíná nutnost splnit podmínky k přijetí. A nejde jen o to zvládnout psychotesty, na nichž někteří uchazeči ztroskotávají. Nezbytná je i dosavadní bezúhonnost. To někteří neuvědomují: stalo se, že se přihlásili – neúspěšně – i zájemci, kteří už policejní práci poznali z té druhé strany.