Právě pily měli hasiči volaní k odstraňování vyvrácených či zlomených stromů a ulomených větví v ruce nejčastěji. Podle slov mluvčího Petra Svobody byla od rána do 15. hodiny hlášena stovka výjezdů souvisejících s počasím – a to plošně; na všech stanicích. Přece jen nejvíce zasaženými okresy byly ty v nejbližším sousedství hlavního města: Praha-východ, Berounsko a Benešovsko.

„Devadesát procent představují právě stromy,“ řekl Deníku Svoboda; podobný malér jako utržená střecha v prvních hodinách řádění vichru hlášen nebyl. „Rychle se to ale mění, jak nabíhají další události,“ upozornil s tím, že kolem půl čtvrté odpoledne jich hasiči v kraji aktuálně řešili přes třicet.

Připomněl i požár štěpky v zemědělském areálu u Rožmitálu pod Třemšínem na Příbramsku, který si vyžádal vyhlášení III. stupně požárního poplachu. „Vítr hašení ztěžuje,“ konstatoval Svoboda. Hasiči měli spoustu práce s tím, aby uhájili budovy. Na pomoc Středočechům přijeli i kolegové z přilehlých oblastí na jihu Čech. Kvůli zásahu zůstala neprůjezdná silnice spojující Rožmitál a Zalány.

Vlivy počasí zkomplikovaly i provoz na železnici. Například na trati z Rakovníka na Bečov nad Teplou, ale i v okolí Prahy; na trase linky S6 z Prahy na Beroun přes Rudnou, kde se provoz zpomalil a dva spoje vůbec nejely. Spadlý strom také odpoledne zastavil provoz v úseku Ledečko – Uhlířské Janovice. Problémy se nicméně dařilo vcelku rychle odstraňovat. Stejně jako na silnicích. 

I tak však byla od řidičů potřebná obezřetnost. Odpoledne například Centrum dopravních informací varovalo před stromem spadlým na silnici na Kutnohorsku. Průjezd od obce Staňkovice směrem na Mirošovice a dále na Rataje nad Sázavou sice zůstal možný, avšak se zvýšenou opatrností.