Pro celý kutnohorský okres hygienici před týdnem vyhlásili mimořádná opatření – nicméně situace se vyvíjí tak příznivě, že část z nich mohli v pátek zmírnit. Zrušili například povinné nošení roušek ve vnitřních veřejných prostorách. Některá omezení však nadále platí; například zákaz návštěv v nemocnicích i domovech seniorů a obdobných zařízeních poskytujících pobytové sociální služby jak na Kutnohorsku, tak na Čáslavsku – a připojila se k němu i některá zařízení na Kolínsku. Na Mělnicku se větší nárůst počtu nakažených neočekává. Ohniskem je izolovaná ubytovna pro brigádníky, kteří v kontaktu s místními prakticky nebyli – a testování kolegů již ukázalo, že většina kontaktů z pracoviště se nenakazila.

Ve středních Čechách je podle nejnověji zveřejněných údajů krajských hygieniků 168 lidí s aktuálním onemocněním koronavirem. Celkově se od začátku pandemie nakazilo 1369 obyvatel kraje, z nichž se již 1177 z onemocnění covid-19 vyléčilo; 24 lidí s koronavirem zemřelo.

Nejzasaženějším okresem zůstává Kutná Hora s 51 aktuálně nakaženými a nemocností přepočtenou na sto tisíc obyvatel 67,67. Následují Praha-západ s 41 aktuálními onemocněními a nemocností 28,08 a Kolínsko (22; 21,65) s Mělnickem (rovněž 22 a 20,30). Naopak bez jediného případu zůstávají Mladoboleslavsko a Rakovnicko; Příbramsko má nyní jediného pacienta.