Hořovičtí dokázali zvítězit suverénně a s velkým bodovým odskokem od ostatních dvanácti týmů, mezi nimiž vedle příslušníků Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje nechyběli ani kolegové z Prahy, příslušníci dvou podnikových jednotek a nymburští drážní hasiči.

Soutěžní klání čtyřčlenných týmů profesionálních hasičů se ve čtvrtek odehrávalo v Nymburce, a to přímo v centru města. Jen pár desítek metrů od náměstí Přemyslovců tak nebyla nouze o diváky. Modelové situace, s nimiž si soutěžící týmy musely poradit, vycházely z vyprošťování skutečných zraněných při reálných zásazích u dopravních nehod. A dostat figuranty ven bezpečně a v časovém limitu bylo skutečně náročné. „Mladoboleslavská automobilka dodala „ke zničení“ zbrusu nové vozy, které mají nejmodernější ochranné konstrukční prvky,“ připomněl Holomčík. „Jejich překonávání už zdaleka není na úrovni stříhání starých embéček nebo stodvacítek, které se daly otevřít jako krabička sardinek,“ upozornil.

Všichni ukázali, že přijeli skvěle připraveni, ocenil výkony soutěžících náměstek ředitele středočeských hasičů pro integrovaný záchranný systém a operační řízení Miloš Hladík, který celé klání sledoval a předával i ceny vítězům. „Některým družstvům možná úplně nesedl vylosovaný scénář nehody v kontextu s časovým limitem – ale podstatné je, že na silnicích při ostrých zásazích a záchraně lidských životů odvedou skutečně profesionální práci,“ upozornil Hladík.

Nejlepší týmy hasičů v krajské soutěži ve vyprošťování
1. HZS Středočeského kraje – územní odbor Beroun
2. HZS Středočeského kraje – územní odbor Mladá Boleslav
3. Podniková jednotka Aero Vodochody Aerospace
4. HZS Praha – stanice Smíchov
5. Podniková jednotka Škoda Auto Mladá Boleslav

Zdroj: HZS Středočeského kraje