Větší komplikace i škody však vichr způsobil poničením střech i lámáním stromů či jejich vyvracením. Odstraňovat tyhle následky museli hasiči od nedělního odpoledne po celou noc, ráno – a rušno zůstává i v pondělí dopoledne, když lidé po rozednění začali hlásit nové škody i poté, co se vichr zklidnil.

Počet zásahů kvůli silnému větru přesáhl podle mluvčího středočeských hasičů Petra Svobody čtyři stovky – jen u stromů jich bylo více než tři sta – a zkušenost hasičů je shodná s poznatky energetiků: nejzasaženějšími regiony se staly Benešovsko, Mladoboleslavsko a Příbramsko. Hasiči dokonce pracovali na 13 místech, kde byla auta poničená po kontaktu se stromem: buď je zasáhla větev, nebo řidiči do spadlých stromů najeli.

Lidé, kteří někam cestují, musejí stále počítat s dočasně neprůjezdnými silnicemi i s omezením provozu na železnici. Na většině tratí ve středních Čechách se však železničářům podařilo s problémy vypořádat do rána. Největší komplikace zaznamenalo Benešovsko, které kvůli potrhanému trakčnímu vedení ztratilo vlakové spojení s jihem Čech.

Osobní vlaky nahradila autobusová doprava v úseku Benešov u Prahy – Tábor; dálkových rychlíků se ve středních Čechách týkala náhradní cesta po silnici v úseku Olbramovice – Chotoviny. Kvůli popadaným stromům také nabíraly zhruba čtvrthodinová zpoždění vlaky na trati Benešov u Prahy – Čerčany, kde byla doprava omezena na jednu ze dvou traťových kolejí a nařízena pomalá jízda.

Na silnicích přinesly nestabilní stromy dlouhodobější dopravní problém na Příbramsku. Kvůli opakovaně padajícím stromům policisté čtyřicet minut před půlnoci uzavřeli úsek silnice od Milína na Luh v délce 2,2 kilometru. Kvůli nebezpečí úrazu i hmotných škod zůstal neprůjezdný až do dopoledne.

Jiné omezení související s počasím si na řidiče počíhalo na Mělnicku; na Kokořínsku poblíž Mšena. Na silnici mezi Rájem a Vojtěchovem se vlivem silného deště propadla vozovka u rybníka Stříbrník. Navzdory bezmála čtyři metry dlouhé pasti o šířce 70 cm však místo zůstalo průjezdné.

Třebaže aktuálně se na území Středočeského kraje nevztahuje žádná výstraha meteorologů, rozmarům počasí ještě nemusí být konec. Čerstvý vítr s přechodem frontálních systémů hlásí předpověď i na příští dny – a je třeba počítat se srážkami nejen v podobě deště, ale může i sněžit; zvlášť na začátku týdne. Ranní cestování může vzhledem k nočním poklesům teploty pod nulu zkomplikovat i náledí.