Tradiční výstava zahrnuje nejen výrobky velikonoční, ale i jarní a celoroční. Příchozí si mohou zakoupit například vajíčka zdobená různými technikami, dekorace do bytů, obrázky, svíčky, drátované výrobky či keramiku. „Jsou zde různí vystavovatelé z různých míst. Od Žatce počínaje, přes Kroučovou, Nezabudice, Lišany či Milovice konče. Mám jádro stálých lidí, kteří mi dodávají věci pravidelně, ale vždy si dávám také za cíl, aby se našel alespoň jeden nový vystavující a výstava se tak obohatila. Někdy se mi i sami ozývají, což mě hrozně těší,“ přibližuje organizátorka výstavy Zdena Malafová.

Velikonoce jsou sice typické vajíčky či kraslicemi, více ovšem návštěvníky zajímají především keramické výrobky. „Je to zvláštní. Nevím, zda lidé období Velikonoc už neřeší, ale vajíčka se tolik neprodávají. Přitom jsou tak nádherná. Všeobecně máme mezi sebou řadu šikovných lidí, kteří jsou i při práci schopni vyrobit krásné věci, jen málokdo se tím vyloženě živí,“ říká Zdena Malafová.

Původně byla Velikonoční prodejní výstava pouze jednodenní, ale pro velkým zájem vystavovatelů se postupně prodloužila až na pět dní. A stala se velmi oblíbenou i z řad veřejnosti. Už několik let jezdí návštěvníci z Plzně, Podbořan, Žatce či Prahy a plánují si i služební cesty, aby si mohli v Kněževsi něco koupit. „Dělám to hrozně ráda, svého času jsem i spoustu věcí vyráběla sama, jezdila jsem do Prahy do lidové tvorby a je mi to hrozně blízké. Proto to dělám a věnuji čas několikadenní přípravě a následnému úklidu. Jsem na to sama, ale dělám to ráda, protože ruční práci miluji,“ dodává Zdena Malafová.