Jablečný skořicový čaj. Jak zhubnout pět kilogramů za měsíc:

Zdroj: Youtube

Jablka: antioxidanty, vitaminy a vláknina

Jablečná skořicová voda zlepšuje metabolismus, napomáhá trávení a zmírňuje nadýmání i problémy s ním spojené. Navíc pomáhá odstraňovat nebezpečný břišní tuk a je nabitá antioxidanty, které pomáhají bojovat s volnými radikály v těle.

Pokud usilujete o zhubnutí, užívání jablečné skořicové vody každé ráno může pomáhat s kontrolou chuti k jídlu. Když ji vypijete nalačno, zahájíte svůj den s vyváženou hladinou cukru, takže vám přes den nebude hrozit riziko chuti na sladké.

K dalším výhodám patří, že jablečná skořicová voda je velmi chutná, takže se může stát výbornou alternativou slazených limonád.


Nahrává se anketa ...

Hlavní složky tohoto nápoje nabízejí i další zdravotní benefity. Jablka jsou skvělým zdrojem vitaminů a minerálů, včetně kyseliny listové, draslíku, hořčíku a vitaminu C.

Je také známé, že jablka jsou plná vlákniny. Obsahují například pektin, rozpustnou vlákninu, která napomáhá dobrému trávení a vyvolává pocit sytosti.

Ostropestřec mariánský pomůže po dnech s popíjením alkoholu pročistit játra a navíc je i doporučovaným doplňkem stravy při hubnutí
Dopřáli jste si o svátcích alkohol? Teď je čas ulevit játrům pomocí semínek

„Navíc jablka obsahují antioxidant zvaný kvercetin, který pomáhá chránit před srdečními chorobami snížením hladiny LDL cholesterolu,“ upozorňuje web Detoxwater  zaměřený na zdravé nápoje.

Skořice pomáhá se spalováním

Také skořice má mnoho zdravotních výhod. Může pomoci snížit krevní tlak, posílit imunitu a bojovat proti rakovině. Má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti a obsahuje kyselinu skořicovou, která zlepšuje průtok krve rozšířením krevních cév.

„Při pití této detoxikační vody si také všimnete zvýšení své energetické hladiny. Je to proto, že skořice pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi a poskytuje vám tak stálý přísun energie po celý den,“ uvádí web Detoxwater.

Skořice navíc zrychlí váš metabolismus, takže budete lépe spalovat kalorie. „Skořice má schopnost měnit metabolismus cukru a také sacharidů. Vaše tělo využije sacharidy tak, aby se neměnily v přebytečný tuk,“ uvádí web Skinny Over 40, který se věnuje zdravému životnímu stylu.

Skořice obsahuje  draslík, hořčík a  vápník. Draslík řídí srdeční frekvenci a podílí se na fungování nervů, hořčík a vápník se podílejí na udržení zdravého srdečního tepu. Tyto dva minerály jsou nezbytné pro zdraví kostry, protože zabraňují oslabení kostí, tedy osteoporóze.

„Konzumace skořice v jablečné vodě každé ráno může posílit váš imunitní systém a udělat z vás zdravější verzi sebe sama. To znamená, že vám může pomoci bojovat proti jakýmkoli infekcím a nemocem,“ píše veganský magazín Veganced

Jaké jsou výhody každodenního pití vody s jablkem a skořicí?

 • Zvýšená hladina energie
 • Dobrý zdroj antioxidantů a flavonoidů
 • Může snížit bolest spojenou s menstruačními křečemi
 • Může pomoci snížit hladinu cukru v krvi
 • Může snížit riziko srdečních onemocnění
 • Může pomoci snížit cholesterol

Jak připravit vodu s jablky a skořicí

Co budete potřebovat

 • 1 litr ledové vody
 • 1 jablko
 • 1 tyčinka skořice

Postup

Jablko nakrájejte na čtvrtky, odstraňte z něj stopku a jadérka, ale neloupejte jej. Pak jablko rozkrájejte na plátky.

Do džbánu dejte plátky jablka, tyčinku skořice a ledovou vodu. Nechte pár hodin nebo přes noc odležet v lednici.

Lidé, kteří si jablečnou skořicovou vodu oblibili, ji zpravidla konzumují ráno na lačný žaludek. Podle webu Veganced je však možné ji pít i před obědem nebo večeří, protože pomůže kontrolovat chuť k jídlu. „Může se pít i jako zdravá alternativa slazených nápojů, nebo po cvičení jako hydratační nápoj,“ radí Veganced.

Jablečný skořicový čaj je pro své léčivé vlastnosti známý již tisíce let.Jablečný skořicový čaj je pro své léčivé vlastnosti známý již tisíce let.Zdroj: Shutterstock

Jablečný skořicový čaj

Jablečný skořicový čaj je velmi lahodná směs koření a ovoce. Její léčivé vlastnosti lidé znají již  tisíce let.

Co budete potřebovat

 • 1 šálek jablečných plátků
 • 3 šálky vody
 • 2 hřebíčky
 • 2 krátké svitky skořice
 • 1 palec zázvoru
 • ½ lžičky černého čaje
 • citronová šťáva

Postup

Jablko rozčtvrťte, zbavte jader a nakrájejte na tenké plátky. Vložte do hrnce s vodou a dejte na sporák. Přidejte hřebíček a skořici. Zázvor nastrouhejte a vsypte do hrnce. Promíchejte, přiveďte k varu a vařte asi sedm nebo osm minut. Pak vsypte půl čajové lžičky černého čaje a vařte ještě minutu.

Sporák vypněte, směs dochuťte citronovou šťávou, dobře promíchejte přikryjte poklicí a nechte asi dvě minuty odstát.

Kašel dokáže člověka potrápit, a to hlavně v noci, kdy nemocnému i jeho okolí brání v klidném spánku
Zatočte s kašlem. Poradíte si s ním pomocí účinných domácích sirupů a směsí

Nápoj sceďte do šálku a oslaďte trochou medu. Zbytek směsi uchovejte v lednici.

Pijte tento čaj na hubnutí ráno a před spaním na lačný žaludek. Můžete si jej vychutnat teplý i studený.