Maska na vlasy ze tří ingrediencí:

Zdroj: Youtube

Zdroj vitaminů a minerálů

Studie z roku 2000, kterou provedla Guy's Hospital v Londýně, uvedla, že pití tmavších piv může pomoci zlepšit kvalitu pokožky, protože jsou bohatá na antioxidanty.

Ohledně piva jako uzdravující látky pro vlasy mnoho vědecky podložených studií není. Přesto se má za to, že je pro vlasy prospěšné, a proto je součástí řady šamponů a používá se také jaké kondicionér, který pomáhá opravit poškozené vlasy a zvětšit jejich objem.

„Pivo obsahuje selen a je dobrým zdrojem křemíku. Nedostatek selenu je spojen se ztrátou vlasového pigmentu a nedostatek křemíku může způsobit vypadávání vlasů,“ píše server Stylecraze, který se zabývá kosmetikou a zdravím.

Nehty mohou o vašem zdravotním stavu vypovědět hodně. Mohou varovat i před rakovinou.
Nehty mohou signalizovat vážnou nemoc. Neignorujte jejich nápadné změny

Pivo je také zdrojem vitaminů B a vitamin B12 pomáhá bránit předčasnému šedivění vlasů. Navíc obsahuje zinek, folát, biotin, vápník a vitamín D.

„Všechny tyto prvky jsou klíčové pro udržení zdraví vlasů. Nedostatek těchto živin může spustit androgenní alopecii a telogen effluvium a způsobit vypadávání vlasů a jejich poškození,“ podotýká web NDTV Food, který se zaměřuje na zdravou výživu.


Nahrává se anketa ...

Kúra podle Catherine Zety Jones i Courtney Cox

Pivo by tedy mohlo mít příznivé účinky na vlasy a mnoho lidí to považuje za prokázané. Například hollywoodská herečka Catherine Zeta Jones v roce 2009 prozradila, že k úpravě své krásné černé kštice používala pivo a med.

Courtney Cox má opravdu krásné vlasy:

Slavná herečka Courtney Cox, známá jako Monika ze seriálu Přátelé, si zase nemohla vynachválit masku na vlasy z husté směsi teplého tmavého piva a jogurtu.

S alkoholem a bublinkami nebo bez nich?

Ošetřování vlasů pivem však má má své limity. Podle televize Fox News může alkohol obsažený v pivu vlasy vysušovat, což by z nich mohlo odstranit přírodní oleje, které vlasy potřebují k udržení svého celkového zdraví. 

Pokud trpíte nadměrným lámáním vlasů, padáním vlasů, lupy nebo jinými chronickými problémy s vlasy, je lepší se od pivní kúry držet dál a o svých problémech se poradit s odborníkem.

Existují také protichůdné názory na to, jak pivo na vlasy vlastně používat. Vlasový stylista celebrit Mark Mena pro Fox News řekl, že se vlasy mají polévat pivem od kořínků.

„Nechte pivo tři až čtyři minuty působit a opláchněte studenou vodou pro zvýšení lesku. Abyste se vyhnuli zápachu piva, který může přicházet s pivem, použijte voňavý kondicionér,“ uvedl stylista.

Biochemik a odborník na zdraví vlasů Ryan Welter zase míní, že pivo by se mělo nejprve převařit, aby se snížil obsah vysušujícího alkoholu. Jakmile vychladne, lze jej aplikovat přímo na umyté vlasy před úplným opláchnutím.

Tmavé kruhy pod očima jsou někdy kosmetickým problémem, jindy projevem zdravotní komplikace.
Co zabírá na kruhy pod očima? Je třeba si jich všímat, může jít o selhání jater

Podle jiných stačí pivo před aplikací na vlasy nechat takzvaně vyvětrat, aby se zbavilo bublinek oxidu uhličitého. „Oxid uhličitý v pivu se může sloučit s vodou a přeměnit ji na tvrdou vodu, což znesnadní čisticí účinek šamponu, a tak zkomplikuje mytí vlasů,“ upozorňuje portál NDTV Food.

Někteří kadeřníci doporučují dát pivo do rozprašovače a lehce nastříkat na vlasy jako bezoplachový kondicionér.

Pivo prý může pomoci i přirozeně zesvětlit vlasy.Pivo prý může pomoci i přirozeně zesvětlit vlasy.Zdroj: Shutterstock

Jak aplikovat pivo na vlasy

„Vezměte plechovku nebo láhev piva, nalijte je do misky a nechte chvíli odležet. Když se pivo zbaví oxidu uhličitého, přelijte je do náhradní nádoby a použijte, nebo uschovejte,“ radí NDTV Food.

Pivo prý může pivo pomoci přirozeně zesvětlit vlasy. Mnoho žen si proto myje vlasy pivem, aby získaly barvu o odstín světlejší, než je jejich přirozená.

K mytí vlasů použijte svůj šampon a namísto oblíbeného kondicionéru sáhněte po nádobě s pivem. Pivo nalijte na vlasy a asi minutu je pomalu masírujte do kořínků. Nechte pivo pár minut působit a opláchněte je studenou vodou.

„Pivo používejte pouze jednou nebo dvakrát týdně, protože přílišné používání by mohlo vést k vysušení pokožky hlavy a lupům,“ uvádí NDTV Food.

Do piva můžete přidat další ingredience, které prospívají vlasům. Někteří lidé je míchají s medem, jablečným octem, vejcem či heřmánkovým nebo jojobovým olejem.

Jak připravit masku s pivem, cibulí a kokosovým olejem

„Cibulová šťáva podporuje růst vlasů, kokosový olej minimalizuje jejich poškozen. Tato vlasová maska ​​může pomoci zabránit vypadávání vlasů,“ uvádí Stylecraze.

Co budete potřebovat:

  • 1 šálek piva
  • ½ šálku cibulové šťávy
  • 1 lžíce kokosového oleje

Postup:

  1. Smíchejte všechny ingredience.
  2. Naneste masku na vlasy a pokožku hlavy.
  3. Rovnoměrně rozetřete a nechte působit 20 až 30 minut.
  4. Umyjte vlasy běžným šamponem a ošetřete kondicionérem.
  5. Masku používejte pouze jednou týdně.
„Obezita a cukrovka jsou na prvním místě v žebříčku rizikových faktorů pro ledviny,“ říká profesor Viklický
Je pivo dobré pro ledviny? Nefrolog Ondřej Viklický vysvětluje, jak o ně pečovat

Pokožku hlavy i vlasy vrátí do kondice také pivní maska se žloutkem. Kromě vitaminu B obsahuje mnoho dalších cenných výživných látek.

„Asi 50 mililitrů piva smíchejte s jedním žloutkem, naneste na mokré vlasy a po 30 minutách opláchněte,“ doporučuje iReceptář.

Vajíčko se přidává i do mnoha dalších směsí pro zdravé a krásné vlasy. Pro sušší vlasy je ideální použít pouze žloutek, na mastnější vlasy pak více bílku.