Spadla klec. Mladík z Trutnovska, který odjížděl po natankování pohonných hmot od benzinek bez toho aniž by zaplatil, byl policisty po zdařilém pátrání dopaden.
Ve zkráceném přípravném řízení bylo dotyčnému muži sděleno podezření ze spáchání trestného činu krádeže,“ doplnil mluvčí rakovnické policie René Černý.
Zmíněného protizákonného jednání se výtečník na našem okrese dopustil dvakrát. „Oba případy se odehrály na Rakovnicku v únoru letošního roku,“ potvrdil policista René Černý.


Druhého února se povedený řidič zastavil „natankovat zdarma“ u čerpací stanice na Pražské ulici v Rakovníku. O pár dní později, konkrétně 14. února oblažil svojí nevítanou přítomností obsluhu benzinky v Kolešově.
Celkové škody byly okradenými sečteny na 9 tisíc 456 korun.
Svoji pozitivní roli sehrál v případě určitě také kamerový systém. Pachateli trestné činnosti nepomohlo ani to, že si pokaždé k čerpací stanici přijel s jiným autem. Nelze vyloučit, že tyto dva případy, které byly vyřešeny na Rakovnicku jsou jedinými, kterých se tento člověk dopustil. Mohl se dopustit obdobné trestné činnosti i jiných částech republiky. To už je ale věcí dalšího šetření,“ uzavřel policista René Černý.


A pan Tomáš z Rakovnicka k tomuto případu dodává s úsměvem: „Je to každopádně špatné jednání, ale mě se na benzině stalo něco docela jiného. Někdo zaplatil za mě. Bral jsem plnou a pak došel do prodejny, že budu platit a chtěli po mě jen pět stovek. Říkám, že je to omyl, že jsem tankoval plnou a oni že ne, že jim chybí zaplatit akorát stojan číslo x. Já stál o dva vedle. Tak jsem se dál nedohadoval, zaplatil jen pět stovek a odjel.“