Poznáváte možného násilníka? Ozvěte se na: 974 880 322; 725 024 211 nebo na linku 158. Videozáznam najdete tady nebo jej můžete shlédnout v obchodu Elektro - Sinkule na náměstí.

Veřejnost rozrušil případ brutálního napadení mladé ženy se sexuálním a loupežným motivem, ke kterému došlo během rakovnického posvícení v noci ze soboty na neděli.

Mluvčí rakovnické policie René Černý popsal dosavadní výsledky vyšetřování: „Kriminalisté ihned na tomto velmi závažném případu začali pracovat. Prověřili dvě podezřelé osoby, které popisem odpovídaly pachateli a pohybovaly se v okolí místa činu. Nicméně analýza DNA vyloučila, že by tito podezřelí měli účast na spáchání trestného činu a pohybovali se na místě činu.“

Pátrání kriminalistů tedy nadále trvá.

„Proto se obracíme na veřejnost s prosbou o pomoc a spolupráci. Jakékoliv poznatky a informace lze sdělit rakovnickým kriminalistům na telefon 974 880 322 nebo na e-mail: krpstc.pis. rakovnik@mvcr.cz nebo na linku 158,“ upozornil Černý.

Videozáznam z městského kamerového systému, kde je postava muže, který je podezřelý ze spáchání odporného činu, mohou občané ode dneška zhlédnout na obrazovce v prodejně Elektro - Sinkule na Husově náměstí v Rakovníku. Identikit podezřelého najdete na straně ⋌Ze záznamu městského kamerového systému, který není bohužel příliš kvalitní, kriminalisté zjistili, že pravděpodobný pachatel činu vyčkával v sobotu večer 3. září okolo 22.45 hodin asi 5-7 minut na vjezdu do Husova náměstí. Postával jak na chodníku, tak i na vozovce, zapálil si cigaretu a kouřil. „Během této doby jej míjelo několik procházejících osob a na parapetu u prodejny potravin „U Lutovských“ po celou dobu seděla dvojice mladých lidí, která byla od této podezřelé osoby vzdálena cca 10-15 metrů.

Měla tedy možnost si podezřelou osobu dostatečně prohlédnout. Když okolo něho prošla oběť, tak se za ní vzápětí vydal do ulice Vysoká,“ popsal policejní mluvčí René Černý.

Podezřelý se pak za obětí pohyboval ulicemi Vysoká, Bratří Burianů a Koubkova. Z místa činu se pravděpodobně pohyboval ulicemi Rabasova, Luženská (okolo kruhového objezdu a Tesca) až směrem k areálu firmy Autostop.

Popis pachatele: muž ve věku 20-25 let, světle hnědé kudrnaté vlasy, střední postavy 160-165 cm vysoký, světlé pleti, ramenatý.
Oblečení: tmavomodré rifle se světlými skvrnami tzv. plísňáče, tričko (mikina) s dlouhým rukávem tmavomodré barvy.
Na hrudi nějaký nápis nebo znaky žluté barvy a žluté doplňky na ramenou a u krku. „Jakýkoliv poznatek je možno policistům sdělit i anonymně na výše uvedené kontakty,“ zdůraznil policista René Černý. Dodejme, že od osudné sobotní noci žije město ve strachu.

Znovu připomínáme prevenci proti napadení. Především ženy by se měly vyhýbat osamělým nočním pochůzkám a liduprázdným místům, jako jsou noční ulice, parky, nádraží. A pokud už tam musíme, pak pouze s doprovodem věrohodné osoby. Vhodné je také telefonování s tím, že osoba na druhé straně ví, kde se právě nacházíte a v případě napadení může ihned zavolat policii.