Bývalý starosta obce Milý Zdeněk Kvasnička byl obviněn ze spáchání pokračujícího zločinu zpronevěry v souběhu se zločinem zneužití pravomoci úřední osoby a s přečinem zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění.

„Těchto trestných činů se dopustil tím, že za období jeho vykonávání funkce starosty, v délce téměř 20 let, hospodařil se svěřenými finančními prostředky na obecním účtu, který fakticky ovládal jako jediný a z něj postupně převáděl peníze na svůj osobní účet v řádu několika milionů korun,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie. Ilustrační foto
Nové vedení obce čekal šok: Místo milionů byly na účtu jen statisíce

Podle policie pak účetní obce k zaúčtování vždy předkládal jím upravené bankovní výpisy, ze kterých převody na svůj účet vymazal a upravil zůstatek účtu tak, jako by žádné finanční prostředky převedeny nebyly.

V případě pravomocného odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Obec Milý na Rakovnicku.
Pohřešovaný starosta obce Milý se našel. Zastavila ho hlídka v Praze

Na to, že z obecního účtu zmizelo 9 milionů korun přišel nový starosta Zbyněk Šagát s dalšími čteny vedení obce před rokem – 18. listopadu. V kase zbylo 700 tisíc korun. „Ještě ten den bylo podáno první trestní oznámení na bývalé zastupitele, účetní, bývalé výbory kontrolní a finanční,“ řekl už dříve Deníku starosta Zbyněk Šagát.