Pomyslná klec spadla až koncem května, kdy si policisté pro čtyři muže vyrazili. Při zátahu se jim podařilo zadržet devětatřicetiletého muže v obci Nesuchyně, a to spolu se svým komplicem, sedmadvacetiletým mužem z Rakovnicka. „Pracovníci služby kriminální policie a vyšetřování oba muže zadrželi krátce po té, co si předali několik desítek gramů marihuany a následně je umístili do policejní cely," informovala Jana Žáčková, mluvčí rakovnické policie.

Ještě tentýž den si kriminalisté vyjeli pro další zločince. Jednoho z nich dopadli mezi obcemi Řevničov a Kroučová, druhého pak našli v katastru obce Vrbice. „Jednalo se pětadvacetiletého a šestadvacetiletého muže, oba z Rakovnicka," řekla Jana Žáčková a pokračovala: „V rámci vyšetřování kriminalisté nalezli dalších několik desítek gramů sušené marihuany, dále pak i pěstírnu ."

Právě zadržený šestadvacetiletý muž neměl takové štěstí jako jeho tři kumpáni. „Ti nakonec po základních trestních úkonech skončili na svobodě, kde budou vyčkávat na soud zatímco šestadvacetiletého muže, jehož zadrželi kriminalisté u Vrbice, poslal Okresní soud v Rakovníku do vazební věznice v Praze," doplnila informace Jana Žáčková. Čtveřici mužů kriminalisté obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami, z jejich přechovávání. Muži se ke svými činům policistům doznali.