Dostupné informace naznačují, že školačka, která vyrůstá v pěstounské rodině, by se nyní mohla vyskytovat ve společnosti svých biologických rodičů. A právě v té souvislosti by stopy mohly vést i do Mšeckých Žehrovic.

Rodiče údajně patří ke Dvanácti kmenům, majícím na tamějším statku jednu za svých základen. Sami aktéři své společenství zpravidla označují pojmem hrozen, často však lze v souvislosti s nimi slyšet spíš slovo sekta; nezřídka dokonce s přívlastkem kontroverzní. Původně toto uskupení působilo právě v Bavorsku, odkud se pod tlakem úřadů přesunulo do České republiky. Mimo jiné poté, co některým přívržencům byla odebrána rodičovská práva a jejich děti skončily v náhradních rodinách či v ústavní péči. Právě s Dvanácti kmeny má údajně být spojován odesílatel e-mailu, který dostala pěstounská rodina. Německá média nicméně zmiňují, že kriminalisté z Dillingenu an der Donau prověřují všechny okolnosti – a to včetně autenticity elektronické zprávy, která by mohla být klíčovou stopou.

Česká policie potvrdila, že se o případ skutečně zajímá. Pouze však bez bližších podrobností uvedla, že na našem území prověřuje informace získané od kolegů z Bavorska. Z údajů v německých médiích přitom plyne, že Mšecké Žehrovice zřejmě nejsou jedinou lokalitou, již mají policisté v hledáčku. To potvrzují i slova mluvčího českého policejního prezidia Ondřeje Moravčíka: v souvislosti s případem policisté kontaktují osoby na několika místech.