Zlodějíčci, kteří se vloupali do domu v Krupé, byli policisty dopadeni. Mluvčí rakovnické policie konkretizovala: „Případ šetřili policisté z obvodního oddělení Hořesedly, kdy v rámci výslechů svědků, pátrání po odcizených věcech a místní znalosti dopadli pachatele. Jednalo se o dva muže z Rakovnicka ve věku třiadvacet a pětadvacet let."


6. dubna letošního roku oznámila třiatřicetiletá majitelka zmíněného domu, že se někdo vloupal do kůlny na dvoře jejího pozemku, a to někdy v době od poloviny března do začátku dubna.

Odnesl si z ní zhruba 355 metrů kabelů různých rozměrů, které byly buď samostatné, nebo patřily k sekačkám či míchačce. Celkem tak pachatel způsobil škodu dosahující částky zhruba osm tisíc korun.

„Policisté v uplynulých dnech sdělili mladšímu z mužů podezření z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, za které mu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí šesti měsíců až tří let. Jeho pětadvacetiletému komplicovi bylo sděleno podezření z trestného činu podílnictví, kde trestní sazba za tento protiprávní čin jsou až čtyři roky. Oba muži jsou vedeni ve zkráceném přípravném řízení a jsou na svobodě," doplnila k případu Jana Žáčková.