Informaci Rakovnickému deníku potvrdil sám poslanec Petr Sunkovský. Ten také Deníku řekl, že trestní oznámení ještě neviděl a ani v celé věci nebylo ještě nic řešeno. Pouze se dotazoval na státním zastupitelství v Rakovníku, zda je pravda, že na něho bylo podáno trestní oznámení. „Informace mi byla potvrzena.“

Petr Sunkovský považuje celou věc za nesmysl a hlavně za účelovou věc před parlamentními volbami. „Je zajímavé, že trestní oznámení, které nějaká osoba podávala na státním zastupitelství, ihned směřovalo do různých deníků. Proto to vnímám jako stoprocentní účelovou záležitost.“

Údajně měl prý bývalý starosta Jesenice Sunkovský, jak uvedl server euro.cz, odprodat obecní pozemky bez řádného zveřejnění záměru a bez souhlasu zastupitelstva za velmi nevýhodnou cenu a poškodit tak finančně město Jesenice.

Sunkovský však jakoukoliv vinu odmítá a má pro celou věc vysvětlení. Odprodej pozemků podle něj zastupitelstvo schválilo pod původní číselnou řadou pozemků, avšak z technických důvodů kvůli pokládání inženýrských sítí se prý tyto pozemky zmenšily o přibližně dvacet metrů, aby vedení Jesenice nemuselo později pozemky vykupovat od vlastníků zpět.

Geodet, který změnu prováděl, musel změnit číselné označení pozemků. „Jedná se o tytéž pozemky, jen pod jiným označením,“ vysvětlil Rakovnickému deníku Sunkovský. Podle něj je problém nyní zřejmě v tom, že město odsouhlasilo prodej pozemků se starým číselným označením a kupní smlouva obsahuje označení nové.

Informace jsme se snažili ověřit na Městkém úřadě Jesenice, avšak tajemnici úřadu Slavěnu Klementovičovou či starostku Taťánu Čížkovou se nám nepodařilo sehnat.