Výstřely z pistole! Právě ty probudily v úterý v noci některé občany města Jesenice.

Běžný výkon služby hořesedelských a jesenických policistů byl v úterý v noci narušen vpádem několika osob, zjevně se pohybujících na hraně zákona. První střet nastal na karlovarce v obci Hořesedly. Místní policisté se pokusili v osm hodin večer zastavit k silniční kontrole Nissan Sunny, přijíždějící k nim ve směru od Karlových Varů. Místo na brzdu ale řidič auta šlápl na plyn a začal před hlídkou ujíždět.

Policisté naskákali do služebního vozu, zapnuli maják a začali nissan pronásledovat.Už nyní bylo zřejmé, že posádka vozu nemá čisté svědomí. Na výstražná zvuková znamení policejního vozu nijak nereagovala. Naopak odbočila z karlovarky a mířila na Kněževes. Odtud pak honička pokračovala na obce Přílepy, Senomaty až do Jesenice!

O situaci byli už informování jeseničtí policisté, kteří se pokusili nissan zastavit. Zbytečně! Po příjezdu k zátarasu tvořeného služebním vozidlem se řidiči podařilo zátaras objet za cenu ohrožení policisty, který dával znamení k zastavení. Policista musel před vozidlem uskočit a řidiči nissanu se podařilo zátaras projet.

I jeseničtí policisté tedy rychle nasedli do auta a dali se do pronásledování. Nissan tak ujížděl na Plzeň a v patách měl už dva policejní vozy. Mluvčí rakovnické policie René Černý popsal: „V obci Tlesky ale náhle opět vůz změnil směr a zamířil zpět na Jesenici. Tady ovšem odbočil do slepé ulice poblíž kostela a vjel na travnatý plácek.“ Policisté mu znovu zatarasili cestu. Pronásledovaní se pokusili znovu ujet. Na jednoho z policistů najeli a udeřili jej sloupkem vozidla a čelním sklem do pravé ruky. Jejich řádění ukončily až varovné výstřely do vzduchu. „Auto havarovalo a jeho osádka byla zadržena,“ doplnil k dramatickým chvílí v Jesenici René Černý.

Vozidlo řídil osmadvacetiletý muž z Rokycanska, na kterého byl dne 3. ledna 2011 vydán Okresním soudem v Rokycanech příkaz k zatčení. „Řidič byl evidentně pod vlivem omamných nebo psychotropních látek. Nebyl schopen komunikace a byl převezen k hospitalizaci do rakovnické nemocnice, kde jej nyní střeží policisté. Též byla zadržena čtyřiadvacetiletá žena z Příbramska, která převážela ve vozidle věci a zařízení sloužící k výrobě pervitinu. K tomuto se žena doznala a byla umístěna do policejní cely,“ konstatoval policista René Černý.

Zadržený muž je podezřelý ze spáchání trestného činu násilí proti orgánu veřejné moci a žena z trestného činu výroby a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu. Kromě těchto deliktů policisté došetřují i případnou další trestnou činnost těchto osob. Rozhodnuto bude po celkovém prošetření.