Začátkem prosince loňského roku byl při silniční kontrole v obci Rakovník, ulice Plzeňská, kontrolován hlídkou rakovnických dopravních policistů šestadvacetiletý řidič osobního vozidla Opel Astra. Předložil hlídce doklady potřebné pro provoz a řízení motorového vozidla. Dále se podrobil orientační dechové zkoušce, s negativním výsledkem.

Mluvčí rakovnické policie Jana Žáčková popsala: „Policisté u řidiče provedli zkoušku na přítomnost omamných a návykových látek přístrojem Drugwipe 5+, která následně prokázala přítomnost látek cannabis a amfetamin v těle řidiče.“ Muž byl proto vyzván k lékařskému vyšetření s odběrem krve a moči, aby se zjistila přesná hladina těchto látek v krvi.

Policisté muži na místě zakázali další jízdu a byl mu odebrán řidičský průkaz. „Ve věci bylo následně zahájeno trestní řízení pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a na základě zjištěných výsledků z provedeného vyšetření bylo muži v uplynulých dnech sděleno podezření z výše uvedeného trestného činu,“ doplnila Jana Žáčková s tím, že případ je nyní veden ve zkráceném přípravném řízení.
„Za jeho prohřešek mu lze dle zákona uložit trest odnětí svobody až na jeden rok, zákaz činnosti nebo peněžitý trest,“ upřesnila ještě k případu policistka.