V prvním případě šlo o pětačtyřicetiletého muže, jenž jel Rabasovou ulicí v Rakovníku se svým Mercedesem a v prudké levotočivé zatáčce nezvládl řízení. Vjel do protisměru a skončil ve zděném plotě. Policisté z prvosledové hlídky jej vyzvali k dechové zkoušce. Té se ale podrobit odmítl, stejně jako lékařskému vyšetření.

Po chvíli přijeli na místo i dopravní policisté, kteří výzvu opakovali, neboť muž jevil značné známky opilosti a alkohol byl z něj i cítit. „Řidič ovšem nespolupracoval, proto mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu,“ doplnila policejní mluvčí Michaela Richterová. Celková škoda na vozu a poškozené zdi přesáhla 300 tisíc korun.

Druhým, kdo způsobil nehodu pod vlivem alkoholu, byl teprve osmnáctiletý mladík. Ten jel od Krupé na Lišany, když při vjíždění do prudké pravotočivé zatáčky vlivem požitého alkoholu nezvládl řízení, vjel mimo komunikaci a skončil v příkopě. Mladík se rozhodl od místa nehody odejít pěšky a auto ponechal v příkopu.

Policisté ho ovšem po chvíli dostihli, vyzvali k dechové zkoušce, která byla pozitivní, s výsledkem přes 0,60 promile. „Řidič s výsledkem souhlasil a uvedl, že v noci vypil pět půllitrových dvanáctistupňových piv. Navíc utrpěl lehké zranění a byl převezen do rakovnické nemocnice,“ dodala Richterová.