Okamžikům naprosté hrůzy a bezmoci byla v kulise nočního Rakovníka vystavena mladá žena. V sobotu před půlnocí, během posvícenských oslav, byla brutálně napadena. Dobrou zprávou je, že muž, který se pravděpodobně bestiálního útoku na ní dopustil, je už v této chvíli v policejní cele. Mluvčí rakovnické policie konkretizoval: „Napadena byla poblíž místního vodojemu. Někdy mezi jedenáctou až půl dvanáctou hodinou noční.“
To co následovalo, si už lze jen těžko představit.

„Případem se intenzivně zabýváme. Prozatím můžeme říci, že podezřelý v celeje cizinec. Motiv jednání pachatele, jak zatím z vyšetřování vyplývá, byl jak sexuální, tak i loupežný. S ohledem na poškozenou nebudeme k případu poskytovat žádné bližší informace,“ doplnil policista René Černý.
Otřesená oběť násilného trestného činu byla sanitou rakovnické záchranné služby po poskytnutí první pomoci urychleně odvezena k ošetření lékařem do rakovnické nemocnice.

Ihned po události jsme začali sledovat také internet. A právě v jedné z diskusí, kde se o činu hovořilo, jsme narazili na popis údajného násilníka. Zde je:

RAKOVNIČTÍ, nebyli jste někdo včera okolo 22:30 na náměstí? Neprocházeli jste kolem Lutovských? Hledá se chlap kolem 25 let, modrá mikina se žlutými nárameníky, vyšisované džíny, 165 cm, svalnatá postava, zřejmě ruského původu. Postával tam na rohu, kouřil a hrál si s kudlou, pak pokračoval do Vysoké ulice, Bratří Burianů směrem nahoru k vodojemu. Ozvěte se…

Nezapomínejte na svoje bezpečí

Mluvčí rakovnické policie René Černý přidává doplňující a důležité informace, týkající se prevence proti napadení. „Především ženy by se měly vyhýbat osamělým nočním pochůzkám a liduprázdným místům jako jsou noční ulice, parky, nádraží. A pokud už tam musíme, pak pouze s doprovodem věrohodné osoby.“ Vhodné je také telefonování s tím, že osoba na druhé straně ví, kde se právě nacházíte a v případě napadení může ihned zavolat policii. Násilníkem může být kdokoliv z vašeho okolí. Muž, se kterým jdete na kávu či na skleničku u baru. Muž, který vám nabízí pomoc nebo donáší poštu. „K činu se může rozhodnout během vteřiny. Nemusí si nic plánovat předem. Prostě vás uvidí v pro něj vhodném čase a na vhodném místě a může zcela impulzivně udeřit,“ upozornil policista René Černý. Násilníka nelze poznat, ale lze rozpoznat potenciální nebezpečnou situaci, a když budete vědět, jak se chovat, můžete předejít tomu nejhoršímu.