Událost se odehrála ke konci září. Policisté z oddělení hlídkové služby si ve Vrbčanech všimli vozu Mercedes. Dobře ho znali a věděli, že jej zpravidla řídí sedmadvacetiletý muž bez řidičského oprávnění. Že tomu zřejmě nebude jinak ani tentokrát, zjistili záhy. Když zapnuli majáky s nápisem “STOP POLICIE“, následovala místo běžné kontroly scéna jak vystřižená z akčního filmu. Řidič začal policistům ujíždět.

Honička vyvrcholila v Chocenici, kde ujíždějící muž nezvládl řízení, sjel mimo komunikaci, prorazil oplocení a vjel na pole. Vzdát se policii ale ani teď nechtěl. „Vyběhl z auta a běžel do ovocných sadů a lesa. Právě v těchto místech se policistům ztratil z dohledu, proto byl na pomoc při pátrání vyžádán vrtulník, psovod se služebním psem a další hlídky,“ uvedla mluvčí policie Michaela Richterová.

| Video: Youtube

Muž se před pátrajícími policisty snažil skrývat na různých místech: schovával se v lesích, v kukuřičném poli, ale i v různých objektech. „Nicméně při hledání podezřelého pomáhali policistům i občané z některých obcí, kteří ukazovali směr útěku muže. Nakonec byl po téměř desetikilometrovém úseku a tříhodinovém intenzivním hledání dopaden u statku v Dolních Chvatlinách, kde ho schovaného ve křoví vypátral služební pes,“ potvrdila mluvčí.

Bez řidičáků a pod vlivem drog

Nyní si již policisté byli stoprocentně jistí, o koho se jedná. Sedmadvacetiletého muže už ve svých záznamech měli. Vyzvali jej k dechové zkoušce na alkohol a testu na drogy. „Výsledek na alkohol byl negativní, zatímco test na jiné návykové látky vyšel pozitivní na látky amfetamin/metamfetamin,“ konstatovala Michaela Richterová s tím, že se potvrdil i fakt, že muž sedl za volant bez řidičského oprávnění.

„Řízením bez řidičského oprávnění, nezastavením policistům na výzvu k zastavení a odmítnutím lékařského vyšetření s odběrem biologického materiálu se dopustil přestupkových jednání, která byla oznámena příslušnému správnímu orgánu k jejich řešení,“ dodala mluvčí.