Už čtyři autobusy během pár dní přišly ve Mšeci o pohonné hmoty. Zatím poslední dva případy se zde odehrály v noci z pondělí na úterý tohoto týdne.
Třiačtyřicetiletý muž z Rakovnicka oznámil prostřednictvím linky 158, že se někdo vloupal do nádrže autobusu značky Karosa a odsál si 164 litrů nafty. Bus byl odstaven na místním parkovišti.

Rakovnická dopravní společnost tak rázem přišla o částku přesahující pět a půl tisíce korun. Na místě události byl v ten okamžik přítomen také řidič vedle parkujícího autobusu Mercedes Benz dopravní společnosti ze Slaného. Ten policistům nahlásil ztrátu 70 litrů motorové nafty za více než dva tisíce korun.

Připomeňme, že se zde navlas stejná krádež stala také koncem minulého týdne. Tehdy bylo ukradeno 150 litrů nafty z Mercedesu patřícího dopravní společnosti ze Slaného a 200 litrů z Karosy patřící rakovnické dopravní společnosti. Mluvčí rakovnické policie René Černý doplnil: „Případy prošetřujeme jako podezření ze spáchání trestných činů krádeže a poškozování cizí věci.“ Škody byly celkem spočteny na 17 tisíc 400 korun.⋌