Z objektu odnesl neznámý zloděj nářadí za desetitisíce
Sýkořice – Policisté pátrají po neznámém lapkovi, který se měl v době od 8. února do 8. března vloupat do uzamčeného objektu v obci Sýkořice. Ten se měl vloupat nejen do objektu, ale také do přilehlé stodoly a objektu. „Neznámý pachatel odcizil především stavební nářadí a to v hodnotě zhruba 60 tisíc korun. Na poškozených dveřích a zámcích vznikla škoda 20 tisíc korun. Pachateli hrozí v případě dopadení a odsouzení jeden až pět let ve vězení,“ informovala mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová.

Řidič nedal přednost vozidlu jedoucímu po hlavní silnici
Rakovník – Naštěstí jen promáčknutými plechy skončila dopravní nehoda osobních automobilů na křižovatce u soudu, která je řízena semafory. V sobotu krátce před 15. hodinou ovšem semafory dopravu neřídily. Toho si zřejmě nevšiml pětačtyřicetiletý řidič vozidla Škoda Fabia, který přijížděl Havlíčkovou ulicí a nedal přednost o tři roky mladšímu řidiči ve voze Volkswagen Passat, jenž přijížděl po hlavní silnici ze Sixtova náměstí a odbočoval vlevo směrem na Kněževes. „Nehoda se obešla bez zranění, alkohol byl vyloučen dechovou zkouškou a celková škoda činí 13 tisíc korun. Nehoda se stala v sobotu,“ dodala policistka Michaela Richterová.

Skončil se svým vozem v příkopu
Kolešov – V pátek odpoledne vyjížděli policisté z Dopravního inspektorátu v Rakovníku k dopravní nehodě na silnici mezi Kolešovem a Strojeticemi. Jednačtyřicetiletý řidič vozidla Renault při projíždění mírné levotočivé zatáčky náhle strhl volant, když mu do cesty skočilo divoké prase. „Řidič skončil se svým vozem v příkopu. Alkohol byl vyloučen dechovou zkouškou, nehoda se obešla bez zranění. Škody na vozidle činí 80 tisíc korun,“ doplnila informace mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová.