„Řidička k pozitivnímu výsledku nic neuvedla a ani neřekla, zda nějaké drogy užívá, či nikoliv. Nyní je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem jiné návykové látky,“ dodala policejní mluvčí Michaela Richterová.

Na náledí dostal smyk a skončil s vozem na střeše

Řidiči by v těchto dnech měli jet se zvýšenou opatrností, neboť silnici bývají namrzlé a snadno může dojít k dopravní nehodě. Jedna taková se udála v neděli 6. prosince v ranních hodinách na sinici druhé třídy č. 229 v katastru obce Lišany. Dvaašedesátiletý muž řídil vůz značky Citroen od Rakovníka na Lišany, avšak nepřizpůsobil rychlost vozidla namrzlému povrchu komunikace. S vozem dostal smyk, který nezvládl, vjel částečně na pravou krajnici a poté se Citroen přetočil na střechu. „Při nehodě došlo k lehkému zranění řidiče, který byl převezen do rakovnické nemocnice. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní,“ uvedla mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová. Škoda byla předběžně vyčíslena na 60 tisíc korun.

Najel do zaparkovaného vozu. Z místa nehody ujel

Policisté na Rakovnicku pátrají po zatím neznámém řidiči, který v sobotu 5. prosince mezi osmnáctou a jednadvacátou hodinou ve Mšeci mířil směrem na Nové Strašecí, když na rovném úseku komunikace přejel se svým vozem do protisměru, kde došlo ke střetu blíže nezjištěného vozu a levého boku na levé straně zaparkovaného vozu Seat. „Řidič z místa nehody ujel, aniž by celou věc oznámil na policii. Alkohol u něho nelze vyloučit, stejně jako zranění. Majiteli vozu Seatu vznikla škoda ve výši patnácti tisíc korun,“ přiblížila mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová.

Nedal přednost

Vlivem nepozornosti došlo 3. prosince v Pražské ulici v Rakovníku u Jednoty k nehodě, kterou způsobil řidič Škody Fabia. Muž vjížděl z parkoviště na hlavní silnici, ale nedal přednost vozu VW Passat, jedoucímu od Tyršovy ulice. Při kontrole dokladů policisté zjistili, že viníkovi nehody skončila platnost řidičského průkazu vloni v červenci. „Dechové zkoušky byly negativní, škoda byla vyčíslena na 90 tisíc Kč a řidič Fabie byl s lehčím zraněním převezen do nemocnice,“ uvedla policistka Michaela Richterová.