Padesátiletá žena uvedla, že šla po chodníku v mírném klesání ve směru do centra města, a protože dodávka stála přes celou šíři chodníku, obešla ji po přilehlém trávníku a následně do ní dodávka narazila a ona upadla na chodník. „Chodkyně utrpěla blíže nespecifikované zranění, které si vyžádalo hospitalizaci. Alkohol byl u obou účastníků vyloučen,“ doplnila policistka Michaela Richterová.

Řidič si dal před jízdou marihuanu

Přítomnost marihuany poodhalil test na drogy, který provedli hlídkující policisté dvaatřicetiletému řidiči v ulici Malá Strana v Mutějovicích. Muž tudy projížděl ve voze Škoda Superb v neděli 7. března ve večerních hodinách od obce Solopysky. „Řidič se následně podrobil i lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu a nyní je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ konstatovala mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová.

Silnice I/6 mezi Novým Strašecím a Řevničovem je z důvodu rekonstrukce uzavřena. Řidiči bez dálniční známky musí jet přes Mšec.
Karlovarská silnice mezi Strašecím a Řevničovem bude do léta neprůjezdná

Osmnáctiletý mladík měl pozitivní test na drogy

Až jeden rok vězení hrozí osmnáctiletému řidiči, který jel v sobotu večer ve voze Citroen Mutějovicemi ulicí Na Příči do ulice Na Rybníčku, než byl zastaven hlídkou policie. Policisté ho vyzvali k dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která byla negativní. Test na drogy ale ukázal přítomnost látek cannabis a amfetamin/metamfetamin. „Řidič se k výsledku nevyjádřil a následně se podrobil lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu. Výsledky budou přezkoumány znalcem v oblasti toxikologie a následně se ukáže, jak se bude postupovat dál. Prozatím je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ doplnila policejní mluvčí Michaela Richterová.

První březnový slunný víkend v Rakovníku vystřídala sněhová nadílka.
OBRAZEM: Po slunném víkendu zasypal rakovnické ulice sníh

U Rakovníka se střetly Škodovky

Škodu ve výši 100 tisíc korun způsobil svojí nepozorností čtyřiačtyřicetiletý řidič. Ten směřoval 6. března v podvečer ve voze Škoda Superb od Lubné směrem ke křižovatce se silnicí druhé třídy č. 229, avšak když začal odbočovat na Rakovník, nedal přednost v jízdě Škodě Rapid, která mířila z Rakovníka směrem na Pavlíkov. „Nehoda se naštěstí obešla bez zranění a dechové zkoušky na přítomnost alkoholu byly negativní,“ doplnila policejní mluvčí Michaela Richterová.

Nákladní vůz škrtl o autobus

Na silnici II. třídy č. 237 v katastru Lužné došlo ke střetu autobusu a nákladního vozu. Padesátiletý řidič autobusu jel od Nového Strašecí na Rakovník, s nákladním vozem se míjel při projíždění pravotočivé zatáčky. Řidič náklaďáků nejspíš přejel více ke středu silnice a jeho zrcátko narazilo do zrcátka autobusu. „Řidič nákladního vozu pokračoval v jízdě, u řidiče autobusu byla dechová zkouška negativní,“ uvedla policistka Michaela Richterová. Škoda byla vyčíslena na 10 tisíc korun.