Neznámý lapka si odnesl z domu rádio a sekačky
Jesenice – Policisté pátrají po neznámém pachateli, který se měl vloupat někdy od 28. dubna do 10. května do jednoho z domů na katastru města Jesenice. Podle policistů neznámý pachatel vnikl na pozemek, následně vypáčil panty do stodoly, kam vnikl. „Neznámý pachatel odcizil dvě benzinové sekačky a také nůž, následně ještě vnikl do obytné části objektu. Zde odcizil rádio. Celková škoda činí 1300 korun,“ dodala policistka Michaela Richterová.

Řidičce hrozí za porušení zákazu dva roky ve vězení
Kněževes – V síti policejních kontrol uvízla šestadvacetiletá řidička z Rakovnicka. Ta v pátek jela se svým vozem Volkswagen Golf po silnici ve směru od obce Kněževes do Rakovníka. Dopravní policisté řidičku zastavili k běžné dopravní kontrole. Řidička policistům nepředložila řidičský průkaz a ani nemohla. „Policisté lustrací zjistili, že má žena uložen soudem zákaz řízení všech motorových vozidel, a to v období od března letošního roku až do března roku 2021,“ doplnila informace mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová s tím, že ženě za maření úředního rozhodnutí hrozí až dvouleté odnětí svobody.

Střetu u Lužné nemohl řidič zabránit
Lužná – Dopravní nehoda v lokalitě Červeného kříže (křižovatka silnice 237 se silnicí do Lužné) si naštěstí vyžádala jen lehké zranění. Podle předběžných informací čtyřiatřicetiletá řidička vozidla Chevrolet jela ve směru od Lužné, vjela do pravého ramena křižovatky. Následně odbočila vlevo – směrem do Nového Strašecí. I hned ovšem opět začala odbočovat vlevo, tedy zpět na silnici do Lužné. V ten okamžik si ovšem nevšimla, že je již předjížděna šedesátiletým řidičem vozidla Peugeot. „Střetu nešlo zabránit. Lehké zranění utrpěla pouze spolujezdkyně řidičky v Chevroletu a byla převezena do rakovnické nemocnice. Alkohol byl u obou řidičů vyloučen dechovou zkouškou. Celkové škody činí 100 tisíc korun,“ řekla policistka Michaela Richterová.

Z chodby mu kdosi odcizil horské kolo
Pšovlky – Příležitost dělá zloděje. O tom se přesvědčil devětačtyřicetiletý muž z Rakovnicka. Ten ponechal své horské kolo v hodnotě sedm tisíc korun na chodbě jedné z místních hospůdek v obci Pšovlky, a to jakkoliv zabezpečené. „Neznámý pachatel pak kolo odcizil. K události došlo v sobotu někdy mezi 19.30 až 21. hodinou,“ dodala Michaela Richterová, mluvčí rakovnické policie.