Policisté hledají zloděje pokáceného dřeva
Městečko – Policisté pátrají po neznámém pachateli, který měl odcizit pokácené dřevo v katastru obce Městečko a Velká Buková. K odcizení dřeva došlo z okolí železniční trati číslo 174 na trase Beroun – Rakovník, a to v době od 8 hodin dne 4. února do 12 hodin 7. února. Jednalo se o pokácené dřevo akátu, borovice, smrku a osiky. „Pachatel svým protiprávním jednáním způsobil společnosti škodu, která byla předběžně vyčíslena na částku padesát tisíc korun. Policisté nyní případ prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže a po pachateli pátrají,“ doplnila informace mluvčí rakovnické policie Jana Šteinerová s tím, že pokud kdokoliv viděl podezřelou osobu nebo podezřelé vozidlo, pohybující se poblíž pokáceného dřeva, aby tyto informace poskytl na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158.

Řidič nadýchal 2,8 promile. Zastavil v jízdním pruhu
Řevničov – Zřejmě kvůli opilosti zastavil se svým vozem řidič v jízdním pruhu na silnici mezi Řevničovem a Novým Strašecím. Na místo okamžitě vyrazila policejní prvosledová hlídka. „Jednalo se o čtyřiatřicetiletého muže z Rakovnicka. Policisté řidiče vyzvali k dechové zkoušce, která byla s pozitivním výsledkem a naměřená hodnota byla ve výši 2,80 promile alkoholu v dechu,“ přiblížila informace policistka Jana Šteinerová. Policisté nyní tento případ prošetřují a muž je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši jednoho roku.

Řidič srazil srnu
Nové Strašecí – Dopravní nehoda na silnici mezi Novým Strašecím a Řevničovem se naštěstí obešla bez zranění posádky automobilu. Krátce po osmnácté hodině řidiči vozidla Hyundai vběhla přímo před vozidlo srna a došlo ke střetu, kterému již nedokázal zabránit. „Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na částku dvacet tisíc korun. Provedená dechová zkouška byla s negativním výsledkem,“ řekla mluvčí rakovnické policie Jana Šteinerová.

Řídil pod vlivem drog
Rakovník – Devatenáctiletý řidič z Rakovnicka si zřejmě nezajezdí několik měsíců a ještě bude muset zaplatit pokutu. Při běžné silniční kontrole měl totiž pozitivní test na jiné návykové látky. „Odběr biologického materiálu řidič odmítl. Policisté mu zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz,“ dodala mluvčí rakovnické policie Jana Šteinerová. Policisté řidiče zastavili na silnici Rakovník Pavlíkov u Huřvin v sobotu odpoledne.