„Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zahájili s ním úkony trestního řízení pro podezření trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ doplnila policistka Michaela Richterová.

Odmítl lékařské vyšetření na drogy
V pátek 30. října zastavila prvosledová hlídka v Mutějovicích vůz Peugeot, který řídil dvacetiletý mladík. Ten předložil hlídce všechny doklady, dechová zkouška byla negativní, avšak test na drogy byl pozitivní na látku amfetamin/metamfetamin. „Mladík po řádném poučení odmítl lékařské vyšetření s odběrem biologického materiálu, pouze policistům sdělil, že den předtím vykouřil jednu cigaretu marihuany,“ doplnila policistka Michaela Richterová.

Vynachválit si středočeská policie nemůže čtyřnohého pomocníka Jalara, kterému jako psovod „velí“ podpraporčík Radovan Mach. Nedávno zaznamenali úspěšné společné zákroky, při nichž byli pachatelé odhaleni přímo na místě činu.
Dopadením muže v chatě pomohl pes zastavit sérii vloupání

Nedal přednost nákladnímu vozu a skončil v nemocnici
Ke střetu osobního vozu Škoda Octavia a nákladního vozidla došlo 31. října na křižovatce se silnicí 2. třídy č. 236. Způsobil ji muž, který jel z Račic a nerespektoval dopravní značení Dej přednost v jízdě. Vjel do křižovatky, kde se střetl s nákladním vozidlem Mercedes, jehož řidič již střetu nedokázal zabránit. Octavia byla vlivem nárazu odmrštěna do příkopu, kde se opřelo vozidlo o strom. Celková škoda na obou vozech byla vyčíslena na 200 tisíc Kč. „Dechové zkoušky byly u obou řidičů negativní a řidič Octavie utrpěl zranění spíše lehčího charakteru. Měl tržnou ránu na hlavě a byl převezen do kladenské nemocnice,“ upřesnila policejní mluvčí Michaela Richterová.

Na srnu nestihl zareagovat
Dva poslední případy srážek se zvěří se udály u Kolešova a Nového Domu. K prvnímu z nich došlo 31. října v podvečer. Devětadvacetiletý řidič jel ve směru od Křivoklátu na Lány a na přímém a přehledném úseku mu z pravé strany vběhla do cesty srna, na což řidič nestačil zareagovat. Srnu srazil a ta na místě zemřela. Dechová zkouška byla negativní a škoda byla vyčíslena na deset tisíc korun. O den později se podobná událost stala v katastru obce Kolešov na silnici I/6. Tentokrát vběhlo řidiči do cesty divoké prase, které bylo odmrštěno do příkopu a zůstalo usmrcené. „Škoda byla v tomto případě vyčíslena na dvacet tisíc korun a dechová zkouška byla negativní. Policisté kontrolou na voze zjistili, že vůz má letní pneumatiky,“ doplnila policejní mluvčí Michaela Richterová.

Ilustrační foto.
Během šesti let by mohly v kraji přibýt cyklostezky za šest set milionů korun