„Pes zůstal na místě mrtvý, avšak barva vozu nebyla ve tmě rozpoznatelná. Ke zranění osob pravděpodobně nedošlo, policisté provádí další šetření,“ doplnila policejní mluvčí Michaela Richterová.

Za krádež kola hrozí až osm let
V Rakovníku řádil neznámý zloděj, který mezi 17. a 19. listopadem ze sklepní kóje domu sídlícího v Jiráskově ulici ukradl pětapadesátileté oznamovatelce události kolo značky GT v hodnotě zhruba 12 tisíc korun. „Pachateli hrozí v případě dopadení a odsouzení trest odnětí svobody ve výši dvou až osmi let, neboť se dopustil trestného činu krádež a porušování domovní svobody v době nouzového stavu,“ upozorňuje mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová.

Zastavila ji až svodidla
Vlivem nepřiměřené rychlosti došlo k dopravní nehodě 24. listopadu na katastru Hořesedel. Jednadvacetiletá řidička jela ve voze VW Passat od Kolešovic na Hořesedly, když po projetí prudké pravotočivé zatáčky dostala smyk a následně vjela na levou krajnici, kde narazila do betonového mostku a zůstala viset na kovových svodidlech nad příkopem. „Dechová zkouška byla negativní, ke zranění naštěstí nedošlo a celková škoda byla vyčíslena na 120 tisíc Kč,“ doplnila policistka Michaela Richterová.

Kvůli lišce dostal smyk a s vozem udělal kotrmelec
Údajně liška měla zapříčinit dopravní nehodu, ke které došlo 24. listopadu na silnici třetí třídy v katastru Velké Bukové. Jednačtyřicetiletý řidič vozu VW Tiguan jel ve směru od Velké Bukové na Roztoky a při průjezdu pravotočivé zatáčky dle jeho vyjádření zahlédl již zmíněné zvíře, lehce sešlápl brzdový pedál, ale protože byl povrch komunikace namrzlý, dostal smyk, který ovšem nedokázal ustát, vjel do protisměru, následně do silničního příkopu, kde se vůz přetočil a vrátil se zpět na kola. „Ke zranění naštěstí nedošlo, dechová zkouška byla negativní a celková škoda byla vyčíslena na 250 tisíc korun,“ konstatovala policistka Michaela Richterová.

V Křivoklátu shořela chata
V sobotu 21. listopadu byl na linku 158 oznámen požár rekreační chaty v katastru obce Křivoklát. Na místo dorazili policisté z obvodního oddělení Roztoky, ale také profesionální hasiči ze Stochova a dobrovolné jednotky z Křivoklátu a Roztok. Hasičům se již chatový objekt nepodařilo zachránit. Předpokládaná škoda činí zhruba sedm set tisíc korun. „Při požáru došlo ke zranění jedné osoby, která byla převezena do rakovnické nemocnice. Předběžná příčina požáru byla vyšetřovatelem hasičů stanovena jako závada na elektroinstalaci, ale událost se bude ještě dále prošetřovat,“ sdělila mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová.