Kvůli námraze skončil v příkopu

Kounov - Déšť, sníh a mráz. Pro řidiče velmi nebezpečná kombinace. Přesvědčil se o tom i pětatřicetiletý řidič osobního vozidla značky Mercedes v úterý 11. prosince. Ten jel po silnici z Kounova směrem do obce Janov, když pravděpodobně nepřizpůsobil jízdu stavu povrchu vozovky. „Řidič v levotočivé zastávce dostal smyk, následně vjel do protisměru, poté sjel do příkopu, kde narazil do kmene stromu. Ke zranění nedošlo, alkohol byl vyloučen. Škoda činí 200 tisíc korun,“ sdělila podrobnosti policistka Michaela Richterová. 

Policisté zkontrolovali přes dvacet barů

Rakovnicko - Rakovničtí policisté vyrazili v rámci akce označené zkratkou „HAD“ na kontrolu zdejších podniků. Zaměřili se především na kontrolu zákazu nalévání alkoholu mladistvým, ale také zákazu kouření. „Jednalo se o menší lokální policejní akci, do které bylo zapojeno celkem pět policistů. Ti postupně zkontrolovali jednadvacet barů s tím, že byly zjištěny pouze dva přestupky týkající se porušování zákazu kouření v restauracích a barech,“ sdělila bližší informace mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová s tím, že policejní akce se konala od 3. do 7. prosince. Celorepubliková akce v součinnosti s pracovníky hygienické stanice je podle Michaely Richterové v plánu. 

Kdosi se o víkend vloupal do Kohoutova mlýna

Rakovník - Policisté pátrají po neznámém lapkovi, který se měl vloupat chaty na adrese Kohoutův mlýn. Škodu policisté vyčíslili zhruba na jeden tisíc korun. „Neznámý pachatel se vloupal chaty v době od půl šesté večer 25. listopadu do dopoledních deseti hodin 8. prosince, kdy vnikl na nesouvisle oplocený pozemek včelařské chaty, za zjevného užití násilí odstranil visací zámek u vstupních dveří do chaty a vnikl dovnitř. Následně celou chatu prohledal a odcizil z ní vojenskou dýku, pánské hodinky a lyžařskou bundu,“ sdělila policistka Michaela Richterová. 

Řidička po nehodě nadýchala přes dvě promile

Hořovičky - Vypila jsem tři „dvojky“ bílého vína. Těmito slovy vysvětlovala osmačtyřicetiletá řidička osobního vozidla Opel policistům, kteří u ní orientační dechovou zkouškou naměřili promile alkoholu. Řidička totiž pod vlivem alkoholu nezvládla na rychlostní silnici R6 v úseku mezi obcemi Hořovičky a Hořesedly řízení a vjela do pravého silničního příkopu. „Osmačtyřicetiletá žena je nyní podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což ji v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta,“ doplnila informace mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová.