Policisté tento případ vedou jako poškození cizí věci a v případě dopadení a odsouzení hrozí pachateli až jeden rok pobytu za mřížemi. Požárem vznikla škoda ve výši 15 tisíc korun.

Překročil rychlost a navíc neměl řidičák

V pondělí 7. prosince dopoledne měřili dopravní policisté rychlost v obci Oráčov, když se k nim blížil sedmdesátikilometrovou rychlostí vůz Opel. Policisté ho zastavili u autobusové zastávky a jeho řidič předložil na výzvu všechny doklady kromě řidičského průkazu. Policisté následně zjistili, že třiačtyřicetiletý muž má platný zákaz řízení motorových vozidel, a to od listopadu 2019 do května 2021. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. „Řidič bylo oznámeno, že je podezřelý ze spáchání přečinu maření úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dva roky za mřížemi,“ upozorňuje policejní mluvčí Michaela Richterová.

Mladá řidička se přetočila s autem na střechu a skončila v nemocnici

Že jsou namoklé silnice zrádné, se přesvědčila dvacetiletá řidička, která v pondělí 7. prosince ve večerních hodinách jela po silnici I/6 ve směru od Prahy na Karlovy Vary. Řidička na rovném úseku po projetí pravotočivé zatáčky v katastru Řevničova nepřizpůsobila rychlost vozu namoklé vozovce, dostala smyk a vjela do pravého silničního příkopu. Tam se přetočila přes střechu, přičemž Octavia urazila dopravní značku a vůz zůstal na levém boku. Řidičce se podařilo z auta vylézt a poté si pro ni přijela záchranná služba, která ji odvezla do rakovnické nemocnice, kde zůstala hospitalizována. Na místě zasahovali také dobrovolní hasiči. „Dechová zkouška u řidičky byla negativní a škoda byla vyčíslena na téměř sto tisíc korun,“ doplnila mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová.

Poškodil směrové desky

Na dálnici D6 v katastru obce Krušovice neznámý řidič s dosud nezjištěným vozem jel ve směru na Karlovy Vary, když v místech, kde je provoz usměrňován do pravého jízdního pruhu pomocí směrových desek, vozem zachytil o dvě směrové desky a poškodil je. „Alkohol u řidiče nelze vyloučit, neboť z místa nehody ujel. Celková škoda byla vyčíslena na 10 tisíc korun,“ doplnila policejní mluvčí Michaela Richterová.

Vůz se samovolně rozjel a narazil do domu

V Rakovníku došlo v krátké době k dalšímu samovolnému rozjetí zaparkovaného vozu. Tentokrát se tak stalo 9. prosince v Kotkově ulici ve večerních hodinách, kdy třiatřicetiletý muž zaparkoval vůz Kia do svahu, nedostatečně jej zabrzdil a vůz se rozjel a narazil do rodinného domu. „Dechová zkouška u řidiče byla negativní, ke zranění osob nedošlo a celková škoda byla vyčíslena na osmdesát tisíc korun,“ sdělila mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová.