Přišla o mobil

Senec – Nepříliš šťastně skončila zábava v Senci pro pětadvacetiletou ženu z Rakovnicka. Při kulturní akci na návsi tu v nočních hodinách přišla o mobil, který si nechala volně položený na stole. Toho využil zatím nezjištěný zloděj, a přišel si tím na přístroj za téměř šestnáct tisíc korun. Policie po něm dosud pátrá.

Jel příliš blízko

Chrášťany – Při úterní dopravní nehodě dvou motorkářů na Karlovarce naštěstí ke zranění osob nedošlo, i když k tomu nechybělo mnoho. Devětatřicetiletý motocyklista totiž nedodržel bezpečnou vzdálenost, a tak když motorkář před ním začal brzdit, rychle strhl svůj stroj na silnici, aby zabránil střetu. Tím si způsobil škodu 20 tisíc.

Stačila jen chvíle

Krušovice – Jen několik málo minut stačilo zloději k tomu, aby se vloupal do zaparkovaného vozidla značky Mitsubishi. Muž, který krádež oznámil, zaparkoval v 5.35 hodin ráno u krušovického pivovaru v Karlovarské ulici a na pět minut se od auta vzdálil. Když se k němu po chvilce vrátil, zjistil, že mezitím mu neznámý výtržník rozbil okénko pravých zadních dveří a tímto otvorem vozidlo vykradl. Odnesl si jednak batoh, ve kterém měl jeho majitel různé dokumenty, sadu handsfree k mobilnímu telefonu a notebook. Kromě batohu zloděj v autě našel i tašku přes rameno s oblečením a tašku sbalenou na sport, která obsahovala kromě oblečení také hygienické potřeby, závitovou sadu v černém kufříku a navigaci. Za všechny tyto odcizené věci vznikla jejich majiteli škoda převyšující třináct tisíc korun. Na vozidle pak zloděj způsobil další tisícikorunou škodu. Aby se podařilo výtečníka vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od případných svědků.

Jména zlodějů zatím neznají

Rakovník – Policisté stále pátrají po zloději, který se o uplynulém víkendu rozhodl zavítat do zahradního domku v obytné čtvrti v ulici Nad Tržištěm. Zahradní domek nebyl jeho majitelem nijak zabezpečený, a tak zloději po překonání plotu pozemku v krádeži nic nebránilo. Odnesl si z něj dvě propanbutanové lahve v hodnotě tisíc pět set korun. O poznání dražší byl lup jiného zloděje, který si o pondělní noci vyhlédl stánek s občerstvením v areálu Tyršova koupaliště. Ten si z místa odnesl pokladnu s hotovostí, nápoje i cigarety. Celkem si tak nakradl za více než pět a půl tisíce korun. Oběma výtržníkům za jejich přečiny hrozí až několikaleté tresty.