V rámci běžné silniční kontroly totiž došlo také na test na drogy. Ten u mladíka vyšel s pozitivním výsledkem na látku cannabis. Mladík na to uvedl, že téhož dne v dopoledních hodinách vykouřil jednoho jointa. Poté hlídka přistoupila ke kontrole vozidla a zjistila, že  řidič v něm  neoprávněně přechovává v malém množství sušený rostlinný materiál vykazující znaky marihuany. Byl ukryt v plastových sáčcích na patentní zapínání. Materiál byl policisty zajištěn.

Třtice –  Na neoplocený pozemek u chaty, která stojí v katastru obce Třtice, vlezl zloděj. Za pomoci klíče, který našel pověšený na rámu dveří, se dostal do kůlny.  Odsud si odnesl motorovou pilu, zahradní elektrické kleště a přes 20 plechovek piva. Mluvčí policie Michaela Richterová dodala: „Pokusil se vloupat i do chaty. Po marném páčení dveří to ale vzdal."  Škoda byla spočtena na částku okolo sedmi a půl tisíce korun. Událost oznámil novostrašeckým policistům v úterý ve čtvrt na šest navečer dvaašedesátiletý muž z Rakovnicka.

Rakovnicko – Dvě verze toho, jak se dopravní nehoda stala, má jedenatřicetiletý cizinec, řidič nákladní soupravy, která havarovala za Rakovníkem směrem na obec Kněževes. První verze jeho tvrzení je taková, že  jel se soupravou od Rakovníka na Kněževes a na rovném úseku se míjel s protijedoucím vozidlem nezjištěného typu stříbrné barvy, které mělo jet levými koly po středové čáře. Ve snaze zabránit střetu vjel tedy na pravou krajnici, která se s ním utrhla.

Auto se pak pravou částí  „opřelo" o strom. Druhý scénář zněl podobně, a přece  trochu jinak.  Uvedl, že se již zmíněný osobák měl na poslední chvíli zařazovat před nákladní vozidlo a on ve snaze, aby zabránil střetu,  vjel  vpravo na krajnici. Z kolize vyvázl naštěstí nezraněn, ale dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla u něho pozitivní s hodnotou přes 2,5 promile alkoholu!  Na to hlídce uvedl, že byl v šoku a alkohol požil až po dopravní nehodě.

Poté byl policisty vyzván k lékařskému vyšetření s následným odběrem biologického materiálu, kdy po provedeném rozboru bude přibrán soudní znalec z oboru soudního lékařství a toxikologie. Na místě zasahovaly všechny složky IZS. Dopravní nehoda je v šetření rakovnických dopravních policistů.

Rakovník – V úterý 22. března bylo padesátiletému muži z Rakovnicka sděleno podezření pro přečin ublížení na zdraví, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětím svobody na šest měsíců až tři roky. Stalo se to už 4. února. Mluvčí policie Michaela Richterová uvedla: „Tehdy kolem půl šesté hodiny večerní fyzicky napadl v místě zaměstnání v Rakovníku na Šamotce po předchozí slovní výměně názorů sedmapadesátiletého spolupracovníka."

K ataku došlo pravděpodobně tak, že útočník uchopil svého kolegu pod krkem, kdy jej následně začal škrtit. „Poškozenému bylo způsobeno zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření a následnou pracovní neschopnost," dodala ještě  k případu policistka Richterová.⋌