Událost byla oznámena v úterý s tím, že zatím neznámý pachatel zde musel řádit někdy mezi druhou hodinou ranní až 13:30 hodinou odpolední.
Mluvčí policie Michaela Nováková k případu konkretizovala: „Na levou spodní část až do výše oken napsal zeleno-žluto-černé nápisy. Svým jednáním způsobil škodu ve výši osm tisíc korun."

Případ je policií šetřen jako přečin poškození cizí věci a v případě dopadení pachatele mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.
Policisté po pachateli trestného činu intenzivně pátrají, avšak objasňování této trestné činnosti je prý velmi obtížné.
„Proto přivítáme jakékoliv poznatky k výše uvedenému přečinu. Poznatky o pohybu podezřelých osob na vlakovém nádraží můžete sdělit policistům osobně na Obvodním oddělení v Rakovníku, nebo je můžete kontaktovat telefonicky," upozornila Michaela Nováková. Zastihnete je na telefonním čísle 974 880 709. Samozřejmě můžete také využít známou bezplatnou linku 158. 

Rakovnicko – Rakovničtí policisté v rámci víkendové dopravní akce zaznamenali čtyřicet přestupků v dopravě. Policisté z územního odboru Rakovník se zapojili do celorepublikové dopravní akce, která probíhala v průběhu víkendových dní od pátku 15. července do odpoledních hodin neděle 17. července 2016 po celém území České republiky.

Policejní mluvčí Jana Šteinerová konkretizovala: „Rakovničtí policisté se tohoto dopravního opatření zúčastnili ve dvou dnech, a to v pátek a v sobotu. Do akce bylo celkem nasazeno dvacet čtyři policistů pro výkon služby dohlížejících na pozemních komunikacích rakovnického okresu."
Rozsáhlá dopravně bezpečnostní akce byla tentokrát zaměřena především na dodržování rychlosti, způsobu jízdy, na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči dopravních prostředků před jízdou i během jízdy." „Jedním z cílů tohoto dopravního opatření bylo vymýtit u řidičů před usednutím za volant alkohol a drogy," zdůraznila Jana Šteinerová.

Při kontrolní činnosti v rámci dopravního opatření policisté kontrolovali nejen dodržování předpisů týkajících se bezpečnosti v silničním provozu, ale také na pátrání po osobách a na kontroly po odcizených vozidlech a věcech.Policisté při výkonu služby také samozřejmě dohlíželi na plynulost a bezpečnost na pozemních komunikacích a jejichž hlavním cílem bylo snížit počet dopravních nehod a přestupků a také nevhodné chování některých řidičů v silničním provozu.

Rakovničtí policisté v rámci této prázdninové víkendové dopravní akce zkontrolovali celkem 271 motorových vozidel. Po dobu provádění kontrolní činnosti bylo zjištěno celkem 40 přestupků, z nichž bylo 39 vyřešeno uložením blokové pokuty na místě v celkové výši 12 tisíc korun a dále jeden přestupek byl oznámen správním orgánům.

„Při dopravně bezpečnostní akci byly policejní hlídky rozmístěny na vytipovaných pevných stanovištích po celém území rakovnického okresu, kde vykonávaly kontrolní činnost. Dále byly do dopravního opatření nasazeny pohyblivé motorizované policejní hlídky, které monitorovaly pohyb všech účastníků silničního provozu. Celá akce probíhala v různých časových intervalech," popsala Jana Šteinerová a dodala, 
že na území okresu Rakovník budou policisté nadále pokračovat v dopravních akcích podobného charakteru.