Dva muži řídili pod vlivem drog

Rakovničtí policisté nachytali hned dva muže, kteří řídili pod vlivem návykové látky. Prvního z nich stavili poblíž STE Rozvodny. Řidič měl pozitivní test na pervitin. Druhého řidiče zastavila hlídka v Kolešovicích. Muž předložil hlídce všechny doklady kromě řidičského průkazu, který neměl u sebe. Dechová zkouška byla negativní. Test na drogy ukázal přítomnost pervitinu. „Na to muž uvedl, že koncem února požil tabletu extáze a vykouřil cigaretu marihuany,“ uvedla policistka Michaela Richterová.

U Řevničova se střetly Iveco, autobus a nákladní souprava

Škodu ve výši 320 tisíc korun si vyžádala dopravní nehoda na silnici I/6 v katastru obce Řevničov. Po namoklé vozovce jel ve směru z Řevničova na Nové Strašecí autobus, jehož řidič si všiml přenosné dopravní značky vpravo, a tak začal zpomalovat a nakonec i zastavil. Zastavit stihl i řidič za ním jedoucího Iveca. Na to už ovšem nedokázal zareagovat řidič nákladní soupravy s návěsem, který narazil do Iveca a odmrštil ho na stojící autobus. „Dechové zkoušky na přítomnost alkoholu u všech řidičů byly negativní, ke zranění naštěstí nedošlo. Pro cestující byl poslán náhradní autobus,“ doplnila policejní mluvčí Michaela Richterová.

Řidič kamionu najel do viaduktu

V areálu firmy sídlící v Ottově ulici v Rakovníku došlo v úterý odpoledne k dopravní nehodě, kterou způsobil osmatřicetiletý řidič nákladní soupravy. Řidič nerespektoval dopravní značení, a to zákaz vjezdu všech vozidel, jejichž výška přesahuje vyznačenou mez, tedy 4,3 metru. Najel do prostoru viaduktu a poškodil jeho opláštění. „Celková škoda byla vyčíslena na 35 tisíc korun, dechová zkouška byla negativní a ke zranění nedošlo,“ doplnila mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová.

Nedal přednost

Na hranici katastrů Lubné a Rakovníka došlo k dopravní nehodě, kterou způsobil třicetiletý řidič vozu Opel. Ten jel od Lubné a na křižovatce u Huřvin chtěl odbočit vlevo na hlavní silnici směrem na Rakovník. Nevšiml si však Peugeotu, který jel po hlavní silnici a došlo ke střetu. „Dechové zkoušky u obou řidičů byly negativní. Při dopravní nehodně utrpěla lehké zranění spolujezdkyně řidiče Opelu, po vyšetření v rakovnické nemocnici byla propuštěna,“ uvedla policistka Michaela Richterová. Škoda byla vyčíslena na 80 tisíc Kč.