Dům plný munice
Slabce – Kuriózní případ řešili tuto neděli roztočtí policisté. Na jejich služebnu přišel 53letý muž s tím, že v domě svého otce ve Slabcích našel munici. Na místo proto ihned vyjela policejní hlídka, která si na pomoc přivolala pyrotechnickou službu. Specialisté odhalili, že dům skrýval dýmovnici, zapalovač, ruční granát typu SLZO, dále jeden ruční granát dýmový, univerzální zapalovač, malorážkovou munici a pětistovku nastřelovacích nábojek. Munice byla odvezena a odborně zlikvidována dřív, než stačilo dojít k jakékoli škodě.


Posilněn pivem cyklista nedojel
Rakovník – Že povinnost absence alkoholu při řízení se vztahuje kromě řidičů motorových vozidel také na cyklisty, někteří z nich stále ignorují. Právě alkohol hrál roli v dopravní nehodě, která se stala v pondělí večer na Sixtově náměstí. Posilněný cyklista tam nezvládl řízení a boural. S lehkým zraněním byl převezen do rakovnické nemocnice. Následky nehody se promítly také na poškozeném kole, kde byla škoda vyčíslena na 5 tisíc korun. Muž na místě nadýchal 2,44 promile a přiznal se k vypití pěti dvanáctek.


Zloděje zlákala mobilní novinka
Rakovník – Na zbrusu nový model mobilního telefonu si myslel zloděj, který v pondělí kradl v elektro prodejně v Luženské ulici v Rakovníku. Mobil značky Samsung Galaxy Note 8 Gold byl do obchodu naskladněn jako novinka, která v prostoru pro personál ležela připravená pro zákazníka. Toho si neznámý lapka všiml, vnikl za pokladnu a mobil ukradl. Že jeho výběr nebyl náhodný, potvrzuje také vyčíslená škoda. Tento typ mobilu totiž stojí téměř třicet tisíc korun. Za krádež mu hrozí až dva roky za mřížemi.