O sérii těchto vloupaček na Novostrašecku vás Rakovnický deník průběžně informoval na podzim loňského roku. Mluvčí rakovnické policie Jana Žáčková nám k osobě zloděje řekla: „Jednalo se o jedenatřicetiletého muže z Rakovnicka. Tento se v současné době nachází ve výkonu trestu ve věznici, kde si odpykává své dřívější skutky.“

Okresní soud v Rakovníku poslal již v minulosti dotyčného za mříže pro dvě předešlé majetkové krádeže. „Ve věznici si výtečník tedy převzal nové obvinění z dalších šesti případů a nyní bude čekat na soud, který rozhodne o jeho dalším trestu,“ dodala Jana Žáčková.

Jak již bylo naznačeno, všechny zmiňované případy se staly v době od září do poloviny listopadu roku 2011. Neznámý pachatel se v katastru obce Nové Strašecí, lokality Mackova Hora, Šibeniční vrch a další vloupával do rekreačních objektů. Vždy poškodil oplocení pozemku a z chat a přilehlých objektů následně odcizoval majetek. „Jednalo se o pracovní nářadí, například elektrické prodlužovací kabely, elektrickou vrtačku značky Narex, plotové nůžky značky Fiskars, profesionální rozbrusky, vrtačky, kotoučovou pilu, trafo svářečku,“ konkretizovala Jana Žáčková. Nepohrdl však ani železem, měděnými dráty, ale i elektronikou, kuchyňskými spotřebiči, hygienickými potřebami a dalšími věcmi.
Svými nájezdy na chaty způsobil majitelům škodu více než 67 tisíc korun.

„Kriminalisté všechny zmíněné případy prošetřovali jako podezření z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody v rozmezí šesti měsíců až tří let,“ doplnila ještě Jana Žáčková s tím, že rakovničtí kriminalisté vypátrali pachatele na základě vyhodnocených zajištěných stop, výslechů svědků a především také místních znalostí.