Policisté hledají ukradené auto
Lužná – Jako ve špatném snu si musel připadat třiačtyřicetiletý muž a zároveň vlastník vozidla Audi Q7. Když totiž ráno vyšel před dům v Zelené ulici v Lužné, automobil nikde nenašel. „Neznámý pachatel odcizil automobil v noci z 20. na 21. listopadu a způsobil škodu ve výši 300 tisíc korun. Neznámu pachateli v případě dopadení hrozí odnětí svobody až na pět let,“ informovala mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová. Policie žádá občany o pomoc. Barva auta je modrá metalíza a má pražskou značku. 

Příčinu nehody stále vyšetřují
Řevničov - Co bylo přesnou příčinou smrtelné nehody poblíž Řevničova, vyšetřuje v současné době rakovnická kriminálka. Potvrdila to policejní mluvčí Michaela Richterová. Policisté chystají výslech řidiče, ale i druhého spolujezdce, který utrpěl těžká zranění a byl převezen do pražské nemocnice. Třetí spolujezdec sobotní nehodu nepřežil. Podle předběžného šetření řidič nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky a dostal smyk. V protisměru pak strhl volant, vjel do příkopu, kde se dodávka několikrát přetočila přes střechu. 

Cyklista nadýchal přes dvě promile. Motal se po silnici
Rakovník - Vypil jsem pět až deset piv. Přesné množství si nepamatuji. Těmito slovy reagoval na dotaz policejní hlídky čtyřiačtyřicetiletý cyklista, který jel ulicí Pražská do ulice Fr. Diepolta v sobotu kolem 18. hodiny. „Cyklista na výzvu policistů předložil doklady, následně u něj policisté provedli orientační dechovou zkoušku. Poprvé naměřili 2,04 promile, podruhé 2,22 promile alkoholu v dechu. Cyklistovi byla zakázána další jízda,“ sdělila podrobnosti mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová s tím, že se jedná o přestupek a muži tak hrozí za jízdu pod vlivem alkoholu na kole pokuta. 

Řídil pod vlivem drog
Rakovník - Dopravní hlídka policie zastavila ve čtvrtek krátce před třináctou hodinou v Pražské ulici vozidlo BMV. To řídil třiatřicetiletý řidič z Rakovnicka. "Policisté u muže provedli test na jiné návykové látky s pozitivním výsledkem. Následně se řidič podrobil lékařskému vyšetření spojené s odběrem biologické materiálu. Muži byla následně zakázána další jízda. Vše nyní řeší Odbor dopravy Městského úřadu Rakovník. Výše trestu se bude odvíjet od podrobných výsledků lékařského vyšetření. Jaké látky řidič užil, policistům nesdělil," sdělila Michaela Richterová, mluvčí rakovnické policie.