Ženu kontaktoval neznámý muž, který se vydával za analytika investiční společnosti s tím, že jí nabídl školení na kryptoměny. Žena s tímto souhlasila a komunikace ohledně investování pokračovala. Muž ženu instruoval, aby mu poslala kopii občanského průkazu, stáhla si aplikaci umožňující vzdálený přístup do jejího zařízení a poté aby poslala na bankovní účet počáteční částku ve výši 6500 korun. 

Ilustrační foto
Zloději na Rakovnicku chtěli ukrást bankomat. Nepovedlo se jim ho vytrhnout

Muž se ženou aktivně nadále komunikoval, nicméně jeho další instrukcí byl požadavek na vložení vyšší částky, a to nejméně 200 tisíc korun. „Vzhledem k tomu, že žena tolik na účtu neměla, rozhodla se jít do banky, kde si půjčila požadovanou částku, tedy dvě stě tisíc. Poté, co jí peníze od společnosti přišly, se telefonicky spojila s mužem, který ji uvedl, kam celou částku ve výši téměř 235 tisíc korun poslat. Poškozená takto učinila a tím rázem přišla o veškeré své finance,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Ilustrační foto.
Na cestu se posilnil několika pivy. Muž navíc ani nevlastní řidičský průkaz

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu. Pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.