Na výstrahu vystřelil z plynové pistole jeden z pachatelů loupežného přepadení čerpací stanice LPG v Krupé. Nelze si vůbec představit, co v té chvíli asi musela prožívat třiapadesátiletá čerpadlářka, která v té chvíli čelila tváří v tvář dvojici lupičů.

Za rakovnickou policii uvedl Jiří Jurgovski: „Maskovaní muži v černém vtrhli do prodejní buňky v sobotu v sedm hodin večer. Namířili na vyděšenou ženu zbraň a požadovali peníze se slovy: Dej sem prachy!” Když se od ženy dozvěděli, že žádné peníze nemá, vyšel ze zbraně výstřel.

Pak buňku lupiči prohledali. „Ovšem zjistili, že jim čerpadlářka nelhala, neboť našli všeho všudy jen patnáct stovek,” doplnil Jiří Jurgovski.
Pak naštěstí prchli.„Přepadená, naštěstí nezraněná prodavačka se okamžitě uzamkla a čekala na majitele čerpací stanice a policii,” dodal k případu Jiří Jurgovski s tím, že se v této chvíli rakovničtí kriminalisté případem intenzivně zabývají.

Podobný případ se odehrál před měsícem na benzince v Řevničově. Dvojice vyzbrojená rovněž plynovou pistolí a oblečena v černém ohrožovala šestačtyřicetiletého čerpadláře. Mluvčí rakovnické policie René Černý popsal další sled událostí: „Lupič stál od přepadeného asi jeden a půl metru, když náhle vyšel z pistole výstřel. Střelec vydal ze sebe nedefinovatelný zvuk a dal se na útěk stejně jako parťák.” Opustili místo loupeže, aniž by si cokoli odnesli. Oběť nevydařeného přepadení naštěstí ani tehdy nebyla zraněna.