Po silnicích Rakovnicka se v uplynulých dnech prohánělo několik opilých řidičů.

Pět piv

Je sobota, krátce před druhou hodinou odpolední. Z Krupé směrem na Krušovice se po karlovarce žene renault řízený osmadvacetiletou ženou z Rakovnicka. Daleko ale už nedojede. Do cesty jí vstupuje hlídka dopravních policistů a požaduje dechovou zkoušku na alkohol.
Ta záhy odhaluje na ženu dosti neuvěřitelnou hodnotu: 1,20 promile alkoholu!
Mluvčí rakovnické policie René Černý doplnil informaci: „Doznala, že od druhé až do desáté hodiny ranní postupně vypila pět jedenáctistupňových piv.“

Zbraň v autě

Hlídka jesenických policistů zase kroutí hlavou nad hodnotou 2,12 promile alkoholu, která byla v dechu šestapadesátiletého muže z Plzeňska.
Ten seděl za volantem nissanu. Byl v rámci silniční kontroly zastaven stejného dne, před devátou hodinou večerní, při cestě mezi Žďárem a Podbořánkami.
Ovšem ještě větší překvapení přichází s nálezem dlouhé střelné zbraně, kterou měl podnapilý muž v autě.
„Byla na dotyčnou osobu řádně registrována, ale byla mu z preventivních důvodů raději na místě odebrána s tím, že o jejím osudu rozhodnou kolegové z oddělení pro zbraně a bezpečnostní materiál,“ dodal policista René Černý.

Mladík v hondě

Na dalšího řidiče, který byl pod vlivem alkoholu, narazili jeseničtí policisté o pár hodin později. Byly čtyři hodiny ráno, když v Čisté poblíž fotbalového hřiště dali dýchnout dvaadvacetiletému muži z Rakovnicka, řidiči hondy. Výsledek: 1,71 promile alkoholu. „Všechny tyto osoby jsou podezřelé ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ doplnil René Černý.