K prvnímu karambolu došlo v 15 hodin v Plzeňské ulici v Rakovníku. „Osmatřicetiletý řidič ve vozidle Seat Cordoba jel Plzeňskou ulicí od Pavlíkova do centra města. Dostatečně se nevěnoval řízení, protože sledoval měřič rychlosti přimontovaný ke sloupu veřejného osvětlení. Stalo se tak právě ve chvíli, kdy před ním zastavoval autobus na zastávce. Řidič zareagoval pozdě a zezadu do něj narazil,“ popisoval nehodu vedoucí rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Rác. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn. U obou řidičů byla dechová zkouška negativní. Na autobusu vznikla škoda 20 tisíc korun a na seatu 30 tisíc korun.

Druhá nehoda se stala ve 22 hodin v katastru Lužné. Dvacetiletý řidič za volantem nákladního automobilu Iveco táhl na tyči nákladní vozidlo Renault, které řídil čtyřiadvacetiletý muž z Prahy. Při projíždění prudkou pravotočivou zatáčkou se však tažené vozidlo dostalo do protisměru, kde se zpětným zrcátkem střetlo s protijedoucím nákladním vozem DAF s návěsem.

„U všech účastníků nehody byla dechová zkouška na alkohol negativní. Na Renaultu vznikla škoda 10 tisíc korun a na DAFu 5 tisíc korun,“ řekl na závěr Rác.