Volkswagenu si totiž všiml chmaták, který rozbil okno levých zadních dveří a pro kabelku za sedadlem řidiče si sáhl.
Přišla tak mimo jiné o peněženku, doklady, mobily a platební karty. Škoda se vyšplhala na částku, která dělá více něž 23 tisíc korun.
V této souvislosti policista Jiří Jurgovski znovu apeluje na vášnivé houbaře, milovníky přírody a turistiky či nakupující v marketech, aby byli na své věci více opatrní.

„Opětovně apelujeme na řidiče, aby ve vozidlech neponechávali bez dohledu žádné věci. I zdánlivě bezcenná věc může pachatele navnadit ke krádeži. Mnohdy odcizená věc nemá takovou hodnotu jako škoda způsobená poškozením vozidla po vloupání," zdůraznil Jiří Jurgovski.
Pachatelovu pozornost může upoutat také instalované autorádio či navigace.

Ve svých vozidlech prostě nevystavujte žádné věci, tedy ani prázdnou igelitovou tašku. Své věci tam nenechávejte ani tehdy, když od vozu odcházíte jen na malou chvíli, a pokaždé ho zamkněte. Zloději často stačí vteřiny.

Při houbaření se parkování na opuštěném místě nevyhnete, ale pokud se budete řídit těmito pokyny, mohou být vaše případné ztráty menší.
Zabezpečením vozidla ztížíte pachateli krádež, zajímejte se tedy o bezpečnější systém ochrany vozidla a při odchodu od něho zkontrolujte uzavření oken, dveří, střešního okénka. Osobní doklady a doklady k vozidlu stejně jako náhradní klíče nikdy neukládejte do palubní přihrádky či kamkoli jinde v autě. Máte je sice po ruce, ale zloději také.