Auto poté zajelo do živého plotu a snažilo se vyjet. Hlídka policistů, která dala dvaadvacetiletému řidiči dýchnout. Výsledek? Přes 2 promile alkoholu. Mladíkovi byla zakázána další jízda a přišel o řidičák.

Kolem páté hodiny ranní přijali policisté telefonát od stejného řidiče, který jim sdělil, že má propíchnutou pneumatiku a v autě vyházené věci z kaslíku. Muži zákona mu připomněli, že si nepořádek v autě udělal sám, když hledal doklady, a pneumatiku měl poškozenu už během předcházející kontroly. Mladík pak zvonil na jeden z domů v Bořivojově ulici, kde měl údajně bydlet. Mluvčí policie Michaela Richterová uvedla: "Policisté tedy odjeli, ale po chvíli se vrátili se když viděli, že mladík znovu nasedá do auta, začali ho pronásledovat i za pomoci městské policie, majáků a signalizačního světla stop. Řidič nereagoval. Najížděl na chodníky, kličkoval. Strhl auto na most pro chodce klenoucí se přes Rakovnický potok. Honička skončila v ulici V Lukách."

Auto ale zde stálo už prázdné. Řidič utekl.

Dle policie bylo řidiči sděleno obvinění. Je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, ale případ se bude ještě překvalifikovávat.