Šestadvacetiletého muže zastavila hlídka nejprve v neděli u Penny marketu v Novém Strašecí, v úterý pak v Hořesedlích. V obou případech muž řídil vozidlo Škoda Felicia. Zatímco v neděli řidič orientační test na přítomnost drog v těle odmítl, v úterý jej podstoupil s pozitivním výsledkem.

„Řidič předložil policistům technický průkaz vozidla a také doklad o pojištění. Zároveň se ale přiznal, že má udělen zákaz řízení vozidel do října letošního roku," informovala Michaela Richterová, mluvčí rakovnické policie, s tím, že řidič se ještě doznal, že užil den před jízdou extázi a také vykouřil cigaretu marihuany.

Muži hrozí nejen dva roky vězení, ale také zabavení automobilu. Podle mluvčí Michaely Richterové může být vozidlo zabaveno i v případě, že řidič není vlastníkem vozidla.

„O zabavení vozidla by musel ale rozhodnout soud, policie může podat návrh na státní zastupitelství. Nicméně automobil může být zabaven i v případě, že řidič není jeho majitel. Ten, kdo totiž půjčuje automobil, se musí přesvědčit, že dotyčná osoba je držitelem příslušného řidičského oprávnění," sdělila detailnější informace Michaela Richterová.