„Máme nahlášené případy z obce Krty, Jesenici, Žďáru, Olešné a také v Kolešově. Je ale pravděpodobné, že případů by mohlo přibývat,“ řekla Rakovnickému deníku mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová s tím, že pachatelé na nádrže automobilů „útočí“ vždy v noci.

Pachatelé odcizili zatím z nádrží benzin a naftu ve výši necelých 3200 korun. Mnohem větší škoda je pak na samotných nádržích, která se vyšplhala na necelých deset tisíc korun. Jenže. To není jediný výdaj. Majitelé poškozených aut si musí zajistit odtah do servisu a zde také ještě zaplatit samotnou výměnu.

Podle mluvčí rakovnické policie Michaely Richterové už si případ převzali rakovničtí kriminalisté. „Vše se vyšetřuje coby krádež, kde pachateli či pachatelům hrozí až dva roky vězení. Je ale dosti pravděpodobné, že kriminalisté budou věc překvalifikovávat, a to na základě postupně zjištěných informací,“ doplnila informace policistka Michaela Richterová.

Policejní hlídky dostaly podle informací Rakovnického deníku specifické úkoly. „Detaily ovšem z pochopitelných důvodů nemůžeme sdělit,“ reagovala na dotaz Michaela Richterová.

Policisté proto z preventivních opatřeních radí řidičům, aby své vozy neodstavovali na odlehlých, neosvětlených místech.