V jedné z obcí na Rakovnicku byla policisty odhalena varna pervitinu.

Obvinění

Mluvčí rakovnické policie René Černý doplnil: „Z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy a ohrožení pod vlivem návykové látky, byly obviněny dvě osoby. Devětadvacetiletý muž z Lounska a jeho čtyřiadvacetiletý komplic z Rakovnicka.“

Louňák byl navíc ještě obviněn ze spáchání trestného činu z násilí proti orgánu veřejné moci.

Droga v autě

Tady je třeba připomenout, že obviněný byl zastaven hlídkou policie, ve chvíli, kdy byl pod vlivem drogy. A právě tento okamžik odstartoval odhalení drogového doupěte.

O dramatické události, která byla na počátku všeho, jsme vás již informovali v pátek minulého týdne.

Jen připomeneme, že Louňák byl v noci ze čtvrtka na pátek 12. března, vyzván nedaleko kruhového objezdu na Plzeňské ulici, hlídkou policie k zastavení vozidla.

Mělo se jednat o běžnou silniční kontrolu. Ovšem místo na brzdu přišlápl té chvíli řidič z Lounska plyn a snažil se hlídce ujet.

Najel při tom jednomu z policistů na nohu a způsobil mu lehké zranění. “Proto se policista rozhodl k varovnému výstřelu,“ konstatoval policista René Černý. Pachatel následně nezvládl vozidlo na kruhovém objezdu a zde havaroval v silničním příkopu.

“Během následné prohlídky auta bylo policisty nalezeno 70 gramů pervitinu což představuje zhruba 140 dávek v hodnotě pohybující se okolo sto tisíc korun,“ popisoval René Černý. Následným vyšetřováním pak byla odhalena varna v jedné z obcí na okrese.

Oba mladí muži byli vzati do vazby, kde očekávají věcí příštích.