Varovným příkladem tak může být případ, ke kterému došlo v době od 30. listopadu do 1. prosince v Rynholci. Zloděj si tam vyhlédl novostavbu kancelářské budovy, ve které našel a následně si odnesl nářadí za několik set tisíc korun. Do objektu v Pražské ulici se dostal jednoduše – stačilo vypáčit plastové okno. 
U dveří ze stejného materiálu se mu to však nepodařilo, a tak se místo na přízemí zaměřil na horní patro domu. Tam našel veškeré vybavení na výstavbu střechy, jako byly pily, brusky a další ruční náčiní. Včetně poškozeného vybavení způsobil zloděj škodu dosahující až k půl milionu korunám. 


Policii se však stále nedaří tohoto pachatele dopadnout. Aby se tak stalo co nejdříve, uvítali by pomoc případných svědků. „Pokud někdo z vás viděl ve výše uvedenou dobu podezřelou osobu či osoby pohybující se v Rynholci, prosíme o jakékoliv poznatky, které by nám pomohly dopadnout pachatele. V případě jeho dopadení mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody,“ vyzývá občany policejní mluvčí Michaela Richterová. Volat lze nejen na bezplatnou linku 158, ale i na číslo 702 209 769. Další možností je využít webové stránky Bezpečné Rakovnicko.