Celá událost začala v Lišanech, kde policisté z prvosledové hlídky dohlíželi na bezpečnost silničního provozu, ale také na dodržování vládních nařízení.

V pozdních večerních hodinách zpozorovala hlídka osobní vozidlo Volkswagen jedoucí z polní cesty směrem do obce, které při průjezdu kolem služebního vozidla nápadně zrychlilo. Auto nemělo registrační značku, nebylo řádně osvětlené a viditelně nebylo v dobrém technickém stavu. Policisté se ihned vydali vozidlo zastavit a zkontrolovat.

„Při jízdě spustili majáky, ale řidič opakované výzvy k zastavení nerespektoval a ujížděl střídavě po polních cestách a silnicích na Krupou až do Hředel, kde byl donucen zastavit,“ popsala honičku policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policisté proti řidiči zakročili, poté ho omezili na osobní svobodě a lustrací zjistili, že se jedná o mladistvého, který není držitelem řidičského průkazu. Kromě toho, že vůz neměl registrační značku a nebyl pojištěn, byl také zjevně technicky nezpůsobilý, neboť měl rozbitý přední nárazník, neměl zadní nárazník a měl ostré hrany.

Policisté nechali vozidlo odtáhnout pro další služební potřeby a celou událost oznámili příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řešení.