Na redakci Rakovnického deníku se obrátil její otec Vladimír Sirotek s tím, že by rád tento nepochopitelný případ násilí na bezbranné malé holčičce zveřejnil.
„V tuto chvíli je dcera hospitalizována v rakovnické nemocnici s podezřením na otřes mozku. Říkala mi, že si chtěla formou brigády přivydělat peníze, a tak šla roznášet po Jesenici nějaké letáky," popisoval Vladimír Sirotek.

K útoku mělo dojít někde poblíž hráze jesenického rybníka poblíž benzínky. „To už se prý vracela domů. Cestu jí prý zkřížil mladík tmavé pleti, o něco starší než ona," začal popisovat dceřin hrozný zážitek Vladimír Sirotek.

Mladík se prý zeptal, zda má děvče cigaretu, a když se mu dostalo záporné odpovědi, tak zaútočil. „Spolu se slovy: vím, že určitě máš, ji udeřil pěstí do oka," popsal událost tak, jak mu ji převyprávěla zraněná dívka.

Když se o události dozvěděla maminka holčičky, tak okamžitě přivolala policii. Mluvčí rakovnických policistů Michaela Richterová uvedla: „V případu byli vyslechnuti svědci, ale zatím nikdo nic neviděl ani neslyšel. V tuto chvíli se čeká na to, až bude dívka schopna výslechu." „Dcera policistům útočníka popsala, ale říkala mi, že ho nezná, že ho předtím v Jesenici ani neviděla. Neví tedy, zda byl místní nebo ne," dodal Vladimír Sirotek.

Rakovnický deník se proto obrací na veřejnost: pokud jste byli svědky tohoto konkrétního útoku, poskytněte své svědectví policii, která se ještě téhož večer snažila útočníka najít. „Co to může být za člověka, který zraní malou holku?" klade si otázku Vladimír Sirotek a dodává: „Dnes dopoledne jsem byl za malou v nemocnici. Zranění ji bolí, ale hůře se bude dostávat z toho zážitku. Prý bude mít teď strach jít ven. Letáky už prý roznášet nechce a nechce už ani venčit psa."